XXV. Dostálovy dny urgentní medicíny, Ostrava Hotel Clarion 23. - 25. 10. 2018

30 let odborné společnosti, 20 let oboru Urgentní medicína, 20 let časopisu Urgentní medicína

08.09.2018

30 let odborné společnosti

20 let oboru Urgentní medicína

20 let časopisu Urgentní medicína

Vážené kolegyně, vážení kolegové,

srdečně vás zveme do Ostravy v tradičním podzimním termínu, letos jsme se však rozhodli pro několik změn ve formátu konference. Zčásti souvisejí s výročími, kterých je letos opravdu hodně (a to k nim nepočítáme sto let od vzniku republiky). Uplynulo 30 let od založení odborné společnosti, tehdy ještě jako Sekce pro přednemocniční neodkladnou péči Společnosti anesteziologie a resuscitace, s níž byly počátky oboru svázány.

Letošní Dostálovy dny mají pořadové číslo 25 – již čtvrt století se scházíme v Moravskoslezském kraji a několik dní se věnujeme novinkám v našem oboru a odborným diskuzím během přednášek i mimo ně.

Dvacet let je v České republice urgentní medicína samostatným oborem, zprvu ve dvoustupňovém systému postgraduálního vzdělávání byla nástavbovým oborem, v posledních letech se podařilo přesvědčit ministerské úředníky i kolegy z ostatních odborností o tom, že obor má široký klinický záběr a že je potřebný (což dokazují zejména počty pacientů, kteří segmentem urgentní péče prošli), a urgentní medicína se stala základním oborem. S tím souvisí i průnik na akademickou půdu, neboť postgraduální výuku zajišťují lékařské fakulty; doufejme, že se časem dostane povinně i do pregraduální výuky studentů.

A dvacet let vychází i časopis Urgentní medicína, jediný český odborný časopis věnovaný neodkladné péči jak přednemocniční, tak nemocniční.

Při pohledu na počet výročí vás možná napadne, zda bude prostor i na odborné přednášky. Rozhodli jsme se oslovit kolegy z oborů, s nimiž spolupracujeme nejvíce a pozvali jsme i zahraničního hosta, profesora Dr. Wolfganga Voelckela ze Salzburgu, prezidenta rakouské společnosti urgentní medicíny a medicíny katastrof. Část programu je samozřejmě jako vždy vyhrazena i volným sdělením, tak se těšíme na vaše abstrakta. A zařazujeme i workshopy věnované zase jiným tématům, než v minulých letech, jejich seznam najdete na protější straně.

Doufáme, že vás program zaujme a že se sejdeme v říjnu v Ostravě.

Za vědecký výbor kongresu

MUDr. Jana Šeblová, Ph.D.

Předsedkyně Společnosti urgentní medicíny a medicíny katastrof ČLS JEP, z.s

XXV. Dostálovy dny urgentní medicíny

Termín: 23. – 25. října 2018

Místo konání: Clarion Congress Hotel Ostrava****

Témata: doporučené postupy, KPR, medicína katastrof, vária

více na urgmed.cz

Buďte první kdo přidá příspěvek k této vzdělávací akci.

Hlavní sponzor