O nás

Komora záchranářů zdravotnických záchranných služeb České republiky z.s. (KZ ZZS ČR) zastupuje zejména nelékařské zdravotnické pracovníky pracující na zdravotnických záchranných službách. KZ ZZS ČR je nejvýznamnějším zástupcem více jak 5000 zdravotnických záchranářů, řidičů zdravotnické záchranné služby a operátorů tísňových linek a zdravotnických záchranářů pracujících v nemocničních zařízeních.

KZ ZZS ČR je v legislativních a procesních otázkách, v tvorbě a úpravách vzdělávání zdravotnických záchranářů, operátorů a řidičů ZZS partnerem vládních institucí, poskytovatelů zdravotních služeb, odborných společností, vzdělávacích institucí a dalších organizací.

KZ ZZS ČR je členem Pracovní skupiny pro metodické řízení poskytovatelů zdravotnické záchranné služby, která je poradním orgánem ministra zdravotnictví ČR

Ministr zdravotnictví jmenoval zástupce KZ ZZS ČR jako členy atestační komise pro obor Urgentní medicína a členy aprobační zkušební komise pro povolání zdravotnického záchranáře a řidiče vozidla zdravotnické záchranné služby.

Naše webové stránky jsou pravidelně archivovány Národní knihovnou ČR pro svou kulturní, vzdělávací, vědeckou, výzkumnou nebo jinou informační hodnotu za účelem dokumentace autentického vzorku českého webu. Jsou součástí kolekce českých webových stránek, které NK ČR hodlá dlouhodobě uchovávat a zpřístupňovat pro budoucí generace. Jejich záznam je součástí České národní bibliografie a katalogu NK ČR.

KZ ZZS ČR je hrdou nositelkou čestného uznání za výjimečný přínos pro záchranářství, které získala v rámci 16. ročníku udílení Zlatého záchranářského kříže. Čestné uznání převzala z rukou prezidenta republiky dne 17. 4. 2015.

Poslední úprava dokumentu 25.06.2020

Hlavní sponzor