Přihlášení
Zapomenuté heslo
Hasiči a záchranáři mají ve Vrchlabí nové zázemí za 59 milionů
Hasiči a záchranáři získali ve Vrchlabí na Trutnovsku nové zázemí v objektech, které vznikly na místě budovy bývalé celní správy. Mluvčí královéhradeckých hasičů Martina Žahourková ČTK sdělila, že stavba vyšla na zhruba 59 milionů korun. Začala v červnu 2014 a dokončena byla loni v listopadu.
Původní objekt celní správy byl přebudován na dvoupodlažní hasičskou stanici, ke které byly přistaveny garáže pro šest vozidel. Součástí komplexu je navazující třípodlažní budova střediska záchranářů s garážemi pro čtyři sanitní vozy.
Hasiči dosud sídlili v nevyhovujících prostorách v Husově ulici v centru města. „Ve starém areálu se propadala kanalizace k septiku a problémem byl i samotný výjezd vozidel z garáží kvůli úzké ulici,“ uvedl ředitel královéhradeckých hasičů František Mencl.
Záchranáři se do nového komplexu přestěhovali z pronajatých prostor v soukromé Česko - německé horské nemocnice ve Vrchlabí. „Dispoziční řešení zázemí pro naše posádky, včetně garáží, dlouhodobě neodpovídalo požadavkům na takový typ pracoviště. Komplikovaný byl rovněž rychlý výjezd sanitek na zásah z areálu nemocnice,“ řekl ředitel královéhradeckých záchranářů Jiří Mašek.
Hasiči v Královéhradeckém kraji v minulých letech postupně opravili či postavili nové stanice ve všech větších městech. Například od dubna 2011 funguje nová požární stanice za 220 milionů korun v Rychnově nad Kněžnou. V dalších letech hasiči chtějí vybudovat novou stanici v Jaroměři na Náchodsku za zhruba 25 až 30 milionů korun. Hasiči chtějí také získat kryté výcvikové zařízení, které by mělo vzniknout ve Velké Poříčí na Náchodsku, které by mělo stát do 35 milionů korun.
Zdroj: zdn.cz
Ve čtyřtisícovém Boru na Tachovsku otevřou 1. února výjezdové místo záchranné služby, o nějž město usilovalo 14 let. Zabezpečí nonstop lékařskou službu v odlehlém pohraničí včetně obří průmyslové zóny i části dálnice D5.
V Boru bude nepřetržitě sloužit jeden řidič a jeden záchranář, půjde o pět nových zaměstnanců, řekla ČTK krajská radní Milena Stárková (ČSSD).
Tachovsko je jedním ze dvou okresů ČR, kde chybí nemocnice s akutními lůžky. Pacienti musí do Plzně a Stodu na jihu Plzeňska. Příhraniční okres bude od února nadstandardně zabezpečený rychlými sanitními vozy se zdravotníky. Na Tachovsku jsou nyní výjezdová místa v Tachově, Stříbře, Plané a Konstantinových Lázních. Žádný jiný okres jich tolik nemá. Celkem jich je nyní v Plzeňském kraji 23.
Nové výjezdové místo bude mít akční rádius do 20 kilometrů. Do oblasti Borska bude od února v případě potřeby zajíždět lékař z Tachova, Plané, nebo z výjezdového místa ze Stoda či z Domažlic. Samotný Bor má 2700 obyvatel a zbytek žije ve 21 osadách.
„Do Boru přijmeme pět nových zaměstnanců, dalších pět lidí tam přejde z Tachova,“ řekla Stárková. V Tachově jsou nyní dvě výjezdové skupiny, jedna dvoučlenná a druhá tříčlenná; od února tam zůstanou dvě dvoučlenné.
Zdroj: zdn.cz
Buďte první kdo přidá příspěvek k této aktualitě.
Copyright ©