ZZS v Třebíči se během srpna přestěhuje do nově postavené budovy

01.08.2012

ZZS v Třebíči se během srpna přestěhuje do nově postavené budovy

Záchranáři v Třebíči mají novou základnu

Záchranná zdravotnická služba Kraje Vysočina v Třebíči se stěhuje z původního sídla do nové výjezdové základny v blízkosti nemocnice. V dříve užívaných prostorách měli nevyhovující podmínky. K akutní přednemocniční péči začnou k pacientům v jihovýchodní části Vysočiny vyjíždět během srpna.

Posádka se přestěhuje i se zdravotnickým vybavením. Během slavnostního otevření základny 30. července to řekl hejtman Vysočiny MUDr. Jiří Běhounek. Nová dvoupodlažní budova vznikla během 15 měsíců za více než 21 miliónů korun. Stavbu hradil Kraj Vysočina plně ze svého rozpočtu. V prvním podlaží částečně zapuštěném v zemi jsou garáže a technické zázemí, ve druhém patře sídlí personál. "Společně s budovou vznikla i nová přístupová komunikace z východní strany areálu, která zkvalitní dopravní obslužnost Nemocnice Třebíč.

Ustoupit musely staré řadové garáže i vysloužilé budovy skladu," uvedla ředitelka záchranné služby na Vysočině Ing. Vladislava Filová.

Přednemocniční neodkladnou péči v Třebíči poskytuje výjezdová skupina rychlé lékařské pomoci ve složení lékař, záchranář a řidič a skupina ve složení záchranář a řidič - záchranář. V Kraji Vysočina pracuje 27 profesionálních záchranářských posádek rozmístěných na 20 výjezdových základnách.

čtk

Zdroj: zdravky.cz