ZZS Olomouckého kraje převzala do užívání 9 ks nových sanitních vozidel

ZZS Olomouckého kraje převzala do užívání 9 ks nových sanitních vozidel

Olomoucký kraj letos navázal po více než roční pauze na další modernizaci vozového parku Zdravotnické záchranné služby Olomouckého kraje a dne 20.4.2022 ZZS OK před budovou ředitelství Zdravotnické záchranné služby Olomouckého kraje převzala do užívání 9 ks nových, moderně vybavených sanitních vozidel typu Volkswagen Transporter T6.1.

Tato vozidla budou využita pro poskytování přednemocniční péče na výjezdových základnách Olomouc, Šternberk, Litovel, Prostějov, Hranice, Šumperk a Jeseník.

Součástí výbavy vozidel jsou nová transportní nosítka, nové typy transportních křesel se zvýšenou nosností, transportní plicní ventilátory nejvyšší třídy s mnoha ventilačními režimy (včetně těch, které jsou určeny přímo pro novorozence), vestavěné germicidní lampy s nepřímým účinkem a spolu s nimi i transportní elektrické odsávací pumpy s uzavřeným systémem sání.

Na základě smlouvy s dodavatelem obdržíme letos v září dalších 5 nových, stejně vybavených, sanitních vozidel. Celková hodnota všech 14 ks sanitních vozidel (včetně vybavení), která jsou financovaná zřizovatelem, přišla přibližně na 49 milionů korun ( větší část této částky pokryla dotace z Evropské unie).

Pravidelná modernizace vozového parku zdravotnické záchranné služby významně přispívá k lepšímu a bezpečnějšímu poskytování přednemocniční neodkladné péče pacientům, tedy občanům, ale i návštěvníkům Olomouckého kraje.

Ing. Andrea Rakovičová, MBA, ředitelka ZZS OK

Zdroj: ZZS OK