ZZS Královehradeckého kraje vymění během tří let až třetinu sanitek

ZZS Královehradeckého kraje vymění během tří let až třetinu sanitek

Hradecký kraj nákladem 48 mil. obmění
třetinu sanitek záchranky

Královéhradecký kraj hodlá do roku 2015 krajským zdravotnickým záchranářům postupně pořídit 17 sanitek za zhruba 48 milionů korun. Nyní mají záchranáři v kraji přes 50 sanitek, obměna by se tak měla týkat zhruba třetiny vozového parku. ČTK to řekl mluvčí kraje Imrich Dioszegi.

Sanitky zdravotnické záchranné službě nakoupí přímo kraj a vozy své příspěvkové organizaci následně bezplatně daruje. Nyní kraj připravuje výběrové řízení na nákup vozů. Letos by vozový park záchranářů měly omladit čtyři sanitky.

„Některé sanity již dosluhují. Při nákupu sanitek nejde jen o nákup vozů, ale také odpovídající vybavení, které je poměrně nákladné,“ doplnila radní pro zdravotnictví Jana Třešňáková (ČSSD).

Záchranná služba má výjezdová střediska ve 13 městech kraje. Z krajského rozpočtu jde letos na provoz záchranné služby příspěvek 159 milionů korun. V celkových výdajích rozpočtu kraje 3,4 miliardy korun jde o jeden z nejvýznamnějších příspěvků pro krajské organizace.

Zdroj: zdn.cz