ZZS cvičila s kladenskou nemocnicí součinnost při hromadném neštěstí

mezi záchrankou a

kladenskou nemocnicí

Foto: Kladeské listy

V úterý odpoledne proběhla v prostorách kladenské nemocnice akce, jejímž smyslem bylo procvičit součinnost při hromadném postižení osob.

Zhroucení části budovy, jehož výsledkem byli zavalení a poranění lidé, o které je třeba se urgentně postarat. „Zranění byli sneseni na jedno místo, kde si je přebrali záchranáři, došlo k roztřídění a naložení do sanitek, které zamířili na urgentní příjem kladenské nemocnice,“ sdělila Kladenským listům mluvčí záchranky Petra Effenbergerová. „Je to poprvé, kdy si s nemocnicí vyzkoušíme, jestli je schopna bez problémů přijmout větší množství pacientů. Akce se zúčastní 5 sanitek a 10 záchranářů,“ dodala.

Zraněné osoby představovaly namaskovaní studenti ze zdravotnické školy, se kterou má záchranka velmi dobré vztahy a ti se tak podobné akce neúčastnili poprvé.

Zásah měl představovat mimořádnou událost s větším počtem postižených osob. Simulovali jsme především mechanická zranění, jako zlomeniny, pohmožděniny, zavalení a tak dále,“ uvedl Jakub Vachek, vedoucí pracoviště krizové připravenosti.

Na to, jak takové cvičení mezi záchranáři a nemocnicí vypadá, se můžete podívat v naší fotogalerii.

Zdroj + fotogalerie kladenské listy.cz