Zloděj vykradl kabinu vozu, když posádka RLP bojovala o život chlapce

Během záchrany dítěte v Ostravě
ukradena navigace ze sanitky

31.1.2010

Další negativní zkušenost zažili v sobotu 30.1. odpoledne záchranáři v Ostravě. Událost je přitom jen těžko uvěřitelná a dokládá, kam až může zajít lidská drzost a cynismus.
Posádka rychlé lékařské pomoci byla vyslána na Plzeňskou ulici v Ostravě-Zábřehu, a to k osmiletému chlapci, který jevil známky otravy léky. Celá posádka pracovala v bytě, kde se dítě nalézalo. Sanitní vozidlo před domem samozřejmě záchranáři zamkli.

Malý pacient byl v bezvědomí a ohrožení života. Lékařka jej musela zaintubovat a připojit k umělé plicní ventilaci. Po poskytnutí nezbytné péče posádka dítě přesunula do sanitního vozu. Řidič odemkl vozidlo a celá posádka nakládala dovnitř pacienta a přístroje. Následně jej záchranáři v ambulantním prostoru v zadní části sanitky chystali k převozu do zdravotnického zařízení a plně se věnovali práci s ohroženým pacientem.

Když po několika minutách řidič otevřel dveře do kabiny, uviděl otevřené přihrádky v palubní desce a zjistil, že z vozidla někdo odcizil GPS navigaci. Zatímco posádka ošetřovala vážně ohrožené dítě a snažila se mu poskytnout nejlepší možnou péči, zloděj v přední části sanitky, oddělené jen tenkou přepážkou, kradl takřka na dosah záchranářů.

Škoda, která byla tímto bezohledným činem Územnímu středisku záchranné služby Moravskoslezského kraje způsobena, dosud nebyla vyčíslena. Cena GPS navigace Garmin je však přes deset tisíc korun.
Záchranáři již událost oznámili Policii České republiky.
Jedná se o druhou podobnou krádež v posledních deseti dnech. 20.1. byla ze sanitního vozu při zásahu v Ostravě nejen odcizena GPS navigace, ale došlo i k poškození vozidla záchranné služby a ohrožování samotné posádky. Viz aktualita.

PhDr. Lukáš Humpl, mluvčí USZS MSK

Zdroj: USZS MSK

Policie žádá o pomoc veřejnost
„Vzhledem k okolnostem žádáme svědky, kteří mohou sdělit ke krádeži jakoukoliv informaci, aby nás kontaktovali na bezplatné lince 158 nebo kterékoliv policejní služebně. Dále lze sdělit informace k věci přímo na Obvodním oddělení policie Ostrava-Zábřeh, tel. 974 728 301,“ řekla mluvčí policie Gabriela Holčáková.

Petr Nový, Novinky

Zdroj: novinky.cz