Zlínský kraj vybuduje v Buchlovicích novou výjezdovou základnu ZZS

13.03.2015

Zlínský kraj vybuduje v Buchlovicích novou výjezdovou základnu ZZS

V Buchlovicích bude nová základna záchranné služby

Nová výjezdová základna zdravotnické záchranné služby vznikne v Buchlovicích na Uherskohradišťsku, v nemocnici v Uherském Hradišti přibude provoz mikrobiologie a hematologické ambulance. ČTK to sdělila mluvčí hejtmanství Renata Škrobálková. Investice v celkové výši 50,7 milionu korun již schválili radní Zlínského kraje.

Nová základna záchranky zrychlí pomoc obyvatelům v okolí Buchlovic, některé obce byly pro záchranáře vyjíždějící ze stanice v Uherském Hradišti na hranici zákonem stanovené dojezdové doby, jde zejména o obce Hostějov, Ořechov, Osvětimany, Staré Hutě či Stupava. „Nový objekt záchranné zdravotnické služby nejen že zrychlí pomoc obyvatelům v těchto obcích, ale zároveň dojde ke zkrácení časů dojezdu v dalších dvanácti obcích,“ uvedl hejtman Stanislav Mišák (ČSSD).

Výjezdová základna bude stát vedle budovy úřadu městyse. V jednopodlažním objektu budou dvě garážová stání s mycím boxem. „Na garáže budou navazovat sklady léků, zdravotnických pomůcek, desinfekce, úklidový box, kotelna a servrovna. Na jižní straně objektu budou umístěny šatny pro personál a pracovny. Investice přijde Zlínský kraj na 12 milionů korun,“ uvedla mluvčí. Síť stanovišť záchranky je tak v kraji téměř kompletní, zvažuje se ještě stavba základny například ve Slušovicích na Zlínsku.

V Uherskohradišťské nemocnici bude více na ZDN