Žena na Liberecku vyskočila za jízdy ze sanitky

Žena na Liberecku vyskočila za jízdy ze sanitky

Netradiční případ řešili záchranáři loni na podzim na Liberecku. Z jedoucí sanitky tam vyskočila převážená žena a utíkala k řidiči jedoucímu za nimi. Ten její počínání natočil, než mu žena vytrhla kabel od kamery.

Incident, o kterém nyní informovala CNN Prima NEWS, se stal na silnici mezi Jabloncem nad Nisou a Libercem, kudy sanitka převážela pacientku do liberecké nemocnice s interním onemocněním. Žena jela sanitkou dobrovolně.

Z kamerového záznamu je patrné, že žena zničehonic otevřela zadní dveře sanitky a skutálela se na silnici. „Vypadla kotoulem jako paragan bez bot,“ řekl televizi řidič auta.

Pak utíkala k autu, které jelo za posádkou. „Jeďte jako getéáčko (počítačová hra GTA - pozn. red.), jeďte rychle,“ křičela žena na šoféra. Další záběry už muž nenatočil, protože pacientka mu vytrhla kabel od kamery.

Mluvčí záchranářů Michal Georgiev uvedl, že pacientka si během jízdy odpoutala bezpečnostní pás a unikla. Záchranáře to překvapilo, ale vůz okamžitě zastavil a posádka běžela za ní. „My nepředpokládáme, že pacient bude chtít utéct ze sanitního vozu, pokud se do něj nechá dobrovolně naložit a odvážet do nemocnice,“ vysvětlil Georgiev.

Proč žena ze sanitky utekla, se zjistit nepodařilo. Na místo se pak dostavila policie a další posádka a převoz byl dokončen. Vedení záchranné služby incident prověřilo, ale žádné pochybení nezjistilo.

Zdroj: novinky.cz