Zdravotníkům v roce 2021 stoupnou tarifní platy o 10%

Zdravotníkům v roce 2021 stoupnou tarifní platy o 10%

Zdravotníkům a pracovníkům v sociálních službách vzroste základní složka výdělku o deset procent. V pondělí to schválila vláda, informovala ministryně práce a sociálních věcí Jana Maláčová (ČSSD).

Čti také: Tarifní platy zdravotníků se od ledna 2021 zvýší o 10%

„Došlo k navýšení platů a mezd zdravotníků a všech zaměstnanců sociálních služeb, a to o 10 procent do tarifů. To je výborná zpráva,” prohlásila Maláčová.

Zvyšování platových tarifů se bude týkat lékařských a nelékařských zdravotnických pracovníků včetně lékařů orgánu ochrany veřejného zdraví, pracovníků v sociálních službách a sociálních pracovníků.

Vláda rozhodla i o růstu platových tarifů pedagogických pracovníků v regionálním školství - v mateřských, základních a středních školách.

Zatímco u zdravotníků a sociálních služeb má jít o nárůst tarifů o 10 procent, učitelům se má platový tarif zvednout 4 procenta. Více polepšit by si ale učitelé mohli na odměnách.

Ze státního rozpočtu by na růst platů zdravotníků, učitelů a pracovníků v sociálních službách mělo být potřeba 4,63 miliardy korun i s odvody.

Zdroj: novinky.cz