Přihlášení

Zapomenuté heslo

Komora záchranářů zdravotnických záchranných služeb České republiky

Zdravotnická záchranná služba MSK se 28.10. prezentovala v Ostravě

30.10.2014

Zdravotnická záchranná služba MSK se 28.10.  prezentovala v Ostravě

 

 Zdravotnická záchranná služba se prezentovala v Ostravě

 

Záchranáři ZZS MSK se 28. 10., účastnili akce „Den otevřených dveří“, který pořádal Krajský úřad Moravskoslezského kraje. Odehrávala se v prostorách krajského úřadu a přilehlém okolí. Záchranná služba, podobně jako další organizace, zřizované Moravskoslezským krajem, prezentovala při této příležitost svou činnost a techniku.

 

Návštěvníci se mohli seznámit jak s naším vybavením, tak i s postupy při poskytování první pomoci. Od ranních hodin do odpoledne se veřejnosti věnovali zkušení záchranáři, kteří provedli zájemce plně vybaveným zásahovým vozidlem ZZS. Ve stanu se pak odehrávaly ukázky profesionální záchrany při náhle vzniklém a život ohrožujícím onemocnění. Pod vedením pracovníků záchranné služby si početní návštěvníci, včetně dětí, mohli také sami vyzkoušet, jak poskytnout základní první pomoc do příjezdu posádky ZZS. Veřejnost si rovněž mohla zblízka prohlédnout a vidět v činnosti některé z moderních přístrojů, které posádky ZZS používají při záchraně lidských životů.         

Záchranáři ZZS MSK se na veřejnosti při podobných významných akcích, jako byla ta dnešní, prezentují opakovaně. Jedním z hlavních cílů je informovat a edukovat veřejnost o důležitosti poskytování první pomoci a seznámit občany s činností záchranářů.

 

 

PhDr. Lukáš Humpl

Tiskový mluvčí ZZS MSK

Komentáře k článku

Buďte první kdo přidá příspěvek k této aktualitě.

Copyright © Komora Záchranářů. Všechna práva vyhrazena.