Zajímavá akce dopravní policie v Bratislavě na přednost jízdy sanitek

20.07.2011

Zajímavá akce dopravní policie v Bratislavě na přednost jízdy sanitek

V Bratislave bude provokovať vodičov sanitka

Policajti chystajú už vo štvrtok veľkú akciu. Ak neumožníte hučiacej sanitke prejazd, dostanete "po prstoch".

Vo štvrtok 14.júla v čase od 9.00 h do 11.00 h mali byt vodiči za volantom nanajvýš pozorní. Policajti v Bratislavskom kraji totiž prichystali akciu na bezohľadných vodičov, ktorí nedávajú prednosť vozidlám s právom prednosti v jazdy.

“Ak uvidíte húkajúcu a blikajúcu sanitku, radšej sa hneď stiahnite na kraj. Policajti majú akciu dobre premyslenú. Nebudú priamo v záchrannom vozidle, ale za ním. V aute však budú nastražené kamery, ktoré váš prešľap zdokumentujú.“

Ignorujeme záchranárov?

“Naši záchranári sa, bohužiaľ, často stretávajú s tým,
že ostatní účastníci cestnej premávky
sa správajú ľahostajne, arogantne,
hovorkyňa Falck Záchranná a.s.“

Hovorca Krajského riaditeľstva policajného zboru František Peczár pre TVNOVINY.sk uviedol, že ide o preventívnu akciu, ktorá sa opakuje každý mesiac. Naposledy bola 6.júna a že je dôležité, aby sa opakovali.

Podľa jeho slov robia takéto akcie aj iné kraje. "Vodiči v Bratislavskom kraji často ignorujú vozidlá s právom prednostnej jazdy. Akcia je upozornením na to, že by nemali byť bezohľadní," vysvetlil Peczár.

To, že mnohí vodiči nevedia alebo nechcú reagovať na „húkajúcu“ sanitku či hasičov, potvrdzujú aj výpovede záchranárov. V posledných mesiacoch ich dokonce na cestach zomiera čoraz viac.

Hrozí vám až strata vodičského preukazu

Za to, že nepustíte sanitku, vám na mieste môžu policajti uložiť blokovú pokutu až do 150 €. „V správnom konaí však za takýto priestupok možno uložiť pokutu od 60 do 300 € a zákaz činnosti do dvoch rokov,“ dodal Peczár.

ondruskova@markiza.sk

Zdroj: TVNOVINY.SK