Přihlášení

Zapomenuté heslo

Komora záchranářů zdravotnických záchranných služeb České republiky

Záchranky začaly uzavírat smlouvy o výjezdové spolupráci mezi kraji

14.05.2013

Záchranky začaly uzavírat smlouvy o výjezdové spolupráci mezi kraji

Záchranáři z Vysočiny budou zasahovat také v
jihočeských obcícíchZáchranáři z Vysočiny budou ze svých výjezdových základen poskytovat předlékařskou pomoc také pacientům z osmi obcí Jihočeského kraje. Včera o tom rozhodli krajští radní.


Důvodem je dodržení zákonem stanovené dojezdové doby z nejbližší výjezdové základny do 20 minut. Služba bude hrazena z veřejného zdravotního pojištění. Smlouvu s platností na dobu neurčitou musí schválit zastupitelé obou krajů. Novinářům to řekl hejtman Vysočiny Jiří Běhounek (za ČSSD).

„Záchranáři ze základny v Jemnici budou zasahovat v obcích Písečné, Županovice, Dešná a Rancířov,“ uvedl hejtman. Posádky z Telče budou jezdit do Studené, z Počátek do Horní Olešné, z Kamenice nad Lipou do Nové Včelnice a z Pacova do Prasetína a Oblajovic.

Obdobné smlouvy má Kraj Vysočina uzavřeny s Jihomoravským krajem, kde záchranáři z Vysočiny zasahují v deseti obcích, a Pardubickým krajem, kde tamní záchranáři naopak poskytují službu dvěma obcím z Vysočiny. V jednání je smlouva se Středočeským krajem. „Tamní záchranáři by podle návrhu zasahovali ve čtyřech obcích na Vysočině,“ dodal Běhounek.


ČTK


Komentáře k článku

Buďte první kdo přidá příspěvek k této aktualitě.

Copyright © Komora Záchranářů. Všechna práva vyhrazena.