Přihlášení

Zapomenuté heslo

Komora záchranářů zdravotnických záchranných služeb České republiky

Záchranky mohou na výcviková střediska z programu IROP získat až miliardu korun

23.04.2016

Záchranky mohou na výcviková střediska z programu IROP získat až miliardu korun

 

 

Výcviková a vzdělávací střediska záchranářů v Česku mohou získat na dotacích více než miliardu korun na modernizaci. Výzvu k podávání žádostí o podporu vyhlásilo ministerstvo pro místní rozvoj, zájemci mohou o peníze žádat od letošního 15. dubna do 31. prosince 2018.ČTK to oznámil mluvčí ministerstva Vilém Frček.

 

 

Peníze mohou posloužit třeba na stavební úpravy a technické vybavení středisek, výukový software nebo pomůcky. O dotace mohou žádat hasiči, policisté, různé státní organizace zajišťující vzdělávání složek integrovaného záchranného systému či kraje jako zřizovatelé zdravotnických záchranných služeb.

Na modernizaci výcvikových a vzdělávacích center je určeno 869 milionů korun z Evropského fondu pro regionální rozvoj a až 153 milionů ze státního rozpočtu na spolufinancování. Výzva byla vyhlášena v rámci Integrovaného regionálního operačního programu (IROP), ve kterém je také od konce loňského roku mimo jiné přes 1,75 miliardy korun na techniku pro záchranáře.

Loni vyhlásilo ministerstvo pro místní rozvoj v rámci IROP dohromady 19 výzev v celkové hodnotě přes 37 miliard korun. Podpora je směrována do všech krajů České republiky kromě hlavního města Prahy.

ČTK

Komentáře k článku

Buďte první kdo přidá příspěvek k této aktualitě.

Copyright © Komora Záchranářů. Všechna práva vyhrazena.