Záchranářům převážejícím za policejní asistence pacienta do nemocnice vjel v Přešticích do cesty senior v Renaultu. Čtyři zranění

23.10.2023

Text z externího zdroje:

V tuto chvíli se policisté zabývají dopravní nehodou, ke které došlo v neděli po 9. hodině v obci Přeštice. Ve směru jízdy od obce Lužany na Plzeň jelo vozidlo plzeňské Zdravotnické záchranné služby převážející pacienta (za použití VRZ). Při tomto převozu asistoval policista.

V úrovni místního kostela vyjelo z místa ležícího mimo pozemní komunikaci vozidlo Renault a došlo ke střetu jeho přední části s přední částí vozidla ZZS. To dále narazilo do domu stojícího po levé straně komunikace.

Při dopravní nehodě došlo ke zranění řidiče vozidla Renault (1940), řidiče ZZS (1976), záchranářky (věk nezjištěn) a policisty (1963). Převážená osoba byla transportována na vyšetření náhradním vozidlem ZZS.

„Zraněný řidič našeho vozu a záchranářka utrpěli středně těžké zranění, oba byli transportováni do Klatovské nemocnice. Zraněný policista a řidič osobního automobilu byli transportováni se středně těžkým zraněním na akutní příjem Fakultní nemocnice Lochotín. Transportovaný pacient neutrpěl žádné zranění a byl náhradním vozem směřován do původního zařízení,“ uvedla mluvčí záchranářů Mária Svobodová.

Provedené dechové zkoušky byly negativní, všichni zranění byli převezeni k lékařskému ošetření. Okolnosti dopravní nehody jsou předmětem dalšího šetření.

Zdroj+foto z nehody: tydenikpolicie.cz