Přihlášení

Zapomenuté heslo

Komora záchranářů zdravotnických záchranných služeb České republiky

Záchranáři testují ošetření interiérů sanitek pomocí nano technologie

08.12.2016

Záchranáři testují ošetření interiérů sanitek pomocí nano technologie

 

Zdravotnická záchranná služba Moravskoslezského kraje průběžně pracuje na zlepšování svých služeb, a to nejen pokud jde o kvalitu odborné péče, ale také vzhledem ke komfortu a bezpečí pacientů. Z těchto důvodů organizace přijala nabídku společnosti NanoZone a zapojila se do zdravotnického projektu, jehož cílem je ověřit efekt účinků nových metod k dosažení vyšších standardů čistoty a hygieny. Jedná se o použití nových nano materiálů na bázi oxidu titanu.

 

Ve vybraných vozidlech ZZS MSK, a to v Ostravě a Hlučíně, byly v interiérech aplikovány tyto speciální nástřiky, jejichž cílem je snížení množství mikroorganismů. Jde o možné doplňkové sanitární opatření, sanitní vozidla jsou samozřejmě desinfikována a udržována ve vysoké čistotě podle přesně stanoveného harmonogramu a přísných pravidel.

V sanitkách, kde byly provedeny odborné aplikace neviditelných nano titanových povlaků, došlo podle následných měření k rychlému a  výraznému poklesu výskytu mikroorganismů. Další testování ukáží, zda ochrana bude permanentní a dlouhodobá (deklarovaná je až na dva roky). Mezi dalšími efekty této technologie by měla být likvidace pachů v interiérech a snadnější udržitelnost čistoty ošetřených povrchů.

Potvrdí-li se účinky opatření, může jít v budoucnu o další metodu podporující eliminaci rizik přenosu kontaktních nákaz v sanitních vozech, a to jak pro pacienty, tak i pracovníky záchranné služby.

 

PhDr. Lukáš Humpl

Tiskový mluvčí ZZS MSK

 

Komentáře k článku

Buďte první kdo přidá příspěvek k této aktualitě.

Copyright © Komora Záchranářů. Všechna práva vyhrazena.