Přihlášení

Zapomenuté heslo

Komora záchranářů zdravotnických záchranných služeb České republiky

Záchranáři ošetřili desítky půlmaratonských běžců, hlavně kvůli vyčerpání

27.06.2016

Záchranáři ošetřili desítky půlmaratonských běžců, hlavně kvůli vyčerpání

 

 

Olomouc – Vysoké teploty a přecenění svých sil. To jsou nejčastější důvody proč desítky sportovců potřebovaly při sobotním olomouckém půlmaratonu pomoc záchranářů. Podle mluvčího Záchranné zdravotnické služby Olomouckého kraje Zdeňka Hošáka však naštěstí nešlo o nic vážného.

Fotografie ZZS OK


 

V blízkosti startu a cíle na Horním náměstí bylo zřízeno v záchranářském stanu kontaktní místo a příjem zraněných osob.

Během závodu na trati zajišťovaly pomoc tři posádky rychlé zdravotnické pomoci.

Ty poté dovážely zraněné osoby k následné lékařské péči, za asistence dalších záchranářů, ale i zdravotníků organizátorů závodu.

„Zatímco v loni záchranáři ošetřili zhruba dvě desítky osob, při letošním závodu bylo posádkami na oddělení urgentního příjmu Fakultní nemocnice v Olomouci a Vojenské nemocnice v Olomouci, převezeno celkově třicet dva osob. Ve stanu pak v průběhu závodu prošlo zdravotnickou pomocí dalších sedmdesát osob," sdělil mluvčí Zdeněk Hošák.

Doplnil, že naštěstí však nedošlo k žádným vážnějším zraněním a z celkového pohledu se jednalo v drtivé většině o přecenění fyzických schopností závodníků.

„Zdravotníci se museli vypořádat s dehydratací a celkovým vyčerpání zraněných, někdy i bohužel s mírně agresivním přístupem závodníků odmítajících naši pomoc," doplnil mluvčí. 

Zdroj + VIDEO + FOTOGALRIE: olomoucky.denik.cz


A ješte jedno neuvěřitelné číslo "246" celkových výjezdů za včerejšek ZZS Olomouckého kraje...počet volání na linku 155 dosahoval včera rekordních čísel...poklona všem dispečerům zdravotnického operačního střediska! yes

Zdroj:  FB ZZS OK

 

P. S. Nápor pacientů (běžců), které posádky ZZS OK transportovaly do FN Olomouc, výtečně a při převzetí postižených tentokrát vždy s úsměvem a ochotou zvládli zdravotníci Oddělení Urgentního příjmu, DÍKY yes. Také jsem měl šichtu, tak jsem to zažil.

 

Sigmund

Komentáře k článku

Buďte první kdo přidá příspěvek k této aktualitě.

Copyright © Komora Záchranářů. Všechna práva vyhrazena.