Záchranári nasadzujú vlastné životy, aby zachránili tie naše

Záchranári nasadzujú vlastné životy, aby zachránili tie naše

Keď ich nepotrebujeme, je dobre. Reč je o záchranároch, ktorí každý deň riskujú svoje životy, aby zachránili tie naše. Pozrite si špeciálny dokument o práci týchto záchranárov. Uvidíte štyri príbehy ľudí, ktorí potrebovali ich pomoc, v jednom prípade išlo aj o život.

Prvý záchranársky výjazd sme absolvovali u muža, ktorý mal problém s krvným tlakom. Muž neskôr uviedol, že v minulosti prekonal infarkt. "Relatívne veľa výjazdov, pri ktorých zasahujeme sa týka pacientov, ktorí majú problémy s vysokým krvným tlakom," uviedol záchranár a prezident Záchrannej zdravotnej služby Matej Polák. Záchranár sa tiež musí spojiť s nemocnicou, aby pripravila personál a zariadenie na príchod pacienta, ktorému každá sekunda nečinnosti môže ublížiť. Úlohy majú záchranári jasne rozdelené, napriek tomu si ich však pred výjazdom zopakujú.

Záchranári často nemajú čas na nasadenie potrebného odevu, ktorý je nevyhnutný pri kontakte s pozitívne testovanou osobou na koronavírus a vystavujú sa tak vlastnému riziku, pretože prvoradá je záchrana pacienta. "Keď je nahlásené niečo akútne a vieme, že osoba ohrozená na živote je pozitívne testovaná, nie je čas na obliekanie sa do ochranného odevu," uviedol lekár Viliam Dobiáš. Záchranári tvrdia, že každý deň prežitý v zdraví by sme si rozhodne mali vážiť. Viac sa dozviete v našom novom dokumente.

DOKUMENT TA3

Zdroj: ta3.com