Přihlášení

Zapomenuté heslo

Komora záchranářů zdravotnických záchranných služeb České republiky

Záchranáři dostali jedenáct nových špičkových sanitek

06.04.2018

Záchranáři dostali jedenáct nových špičkových sanitek

 

 

„Naše posádky denně ošetřují přes tři stovky pacientů a řada z nich je v bezprostředním ohrožení života. Vozidla, které používáme, proto musí být naprosto spolehlivá a jejich pravidelná obměna je zcela nezbytná. Každé z nich totiž ročně najezdí desítky tisíc kilometrů,“ řekl ředitel Zdravotnické záchranné služby Moravskoslezského kraje Roman Gřegoř.

 

 

Kromě deseti nových speciálů pro zásahy v režimu rychlé lékařské a rychlé zdravotnické pomoci, přibylo do vozového parku záchranářů také jedno vozidlo (Škoda Kodiaq) pro dopravu lékaře v takzvaném setkávacím systému (rendez-vous).

Automobily značek Mercedes Benz Sprinter a Volkswagen Transporter jsou v různých provedeních – pro městský (4x2) i náročnější terénní (4x4) provoz. O speciální úpravu vozidel pro potřeby záchranářů se postaraly firmy FOSAN, B.A.U.S. AT a FD servis Praha.

Hejtman Moravskoslezského kraje Ivo Vondrák řekl, že kraj dlouhodobě investuje do rozvoje a modernizace svých zdravotnických zařízení. "Díky novým sanitkám se při převozu budou nejen pacienti, ale i zdravotníci cítit pohodlněji a bezpečněji. Zdravotnická péče v kraji se opět posouvá na vyšší úroveň.“

Pořizovací hodnota nové techniky činí více než 31 milionů korun, z toho čtyřiadvacet milionů tvoří provozní prostředky záchranářů. Jedno z vozidel určených pro zásahy v režimu rychlé lékařské pomoci, bylo pořízeno z dotace Fondu zábrany škod České kanceláře pojistitelů, která poskytla částku ve výši téměř čtyř milionů korun. Další, plně vybavený speciál, uhradilo statutární město Ostrava.

Na nové sanitní vozy již během slavnostního předání čekali zástupci jednotlivých územních odborů záchranné služby, aby je mohli odvézt na místa jejich působení. V následujících dnech již budou automobily sloužit v reálném provozu svým pacientům.

Škoda Kodiaq má své domovské stanoviště v Ostravě-Martinově. Deset dodávkových vozidel pak bude nasazeno v Ostravě, Havířově a Opavě, Frýdlantu nad Ostravicí, Bílovci, Bruntálu, Frýdku-Místku a Novém Jičíně.

Zdroj: patriotmagazin.cz

 

Sigmund

 

 

Komentáře k článku

Buďte první kdo přidá příspěvek k této aktualitě.

Copyright © Komora Záchranářů. Všechna práva vyhrazena.