Záchranáři budou sbírat data o zbytečných výjezdech

Záchranáři budou sbírat data o zbytečných výjezdech

Záchranářům došla trpělivost se zbytečnými výjezdy. Podle aktuálních odhadů Asociace zdravotnických záchranných služeb je jich až třicet procent ročně. Záchranáři o nich proto budou sbírat data, se kterými budou pracovat i pojišťovny. Na jejich základě bude Svaz zdravotních pojišťoven prosazovat změnu legislativy, stejně jako ministerstvo zdravotnictví.

VIDEO - reportáž TV Prima

čtěte také

Jak zabránit zneužívání zdravotnické záchranné služby?

Zahajujeme veřejnou diskusi zásadním sdělením ředitele ZZS Středočeského kraje

• kuba Reagovat 27.12.2019
    Nechci být za škarohlída, ale. Nepřibude administrativy jen další 2 políčka:) už teď vyplňujem ještě kolonku "byl pod vlivem alkoholu" a léta mužem přidávat další dg jako F100. A další políčko kde budem hodnotit jestli nám výjezd připadá dost záchrankový? Léta máme možnost skorovat pomocí NACA, jen by někdo musel data umět zpracovat a my správně skórovat. Už teď se těším a to už teď strávím zapisováním výjezdu skoro víc času než prací s pacientem.