Přihlášení

Zapomenuté heslo

Komora záchranářů zdravotnických záchranných služeb České republiky

Záchranáři budou dva měsíce v nejistotě – zranění byli HIV pozitivní

02.03.2011

Záchranáři budou dva měsíce v nejistotě – zranění byli HIV pozitivní
Dementováno: posádka dle výsledků nebyla HIV pozitivní

Posádka havarovaného BMW byla HIV pozitivní,
záchranáři musí na vyšetřeníVelmi nepříjemnou dohru pro záchranáře má úterní tragická nehoda u Dobřan na Plzeňsku, kde po srážce osobního automobilu s autobusem zemřeli dva muži a jedna žena. Hasiči, zdravotníci i policisté, kteří přišli do styku s mrtvou posádkou vozidla BMW se musejí podrobit vyšetření. Podle informací Práva jsou všichni tři mrtví evidováni jako HIV pozitivní.

"Takovou informaci jsme dostali, ale v tuto chvíli ji nemáme ještě stoprocentně potvrzenou," řekl Právu ve středu večer Libor Pilař z policejního ředitelství Plzeň-jih.

Lékař, který prováděl pitvu obětí, podle informací Práva zjistil, že všichni tři jsou uvedeni v registru HIV pozitivních.

Z jiného zdroje Právo zjistilo, že si už někteří hasiči, kteří u nehody zasahovali, nechali vzít krev na rozbor. Týkalo se to hlavně těch, kteří se poranili o jehly na injekčních stříkačkách, jež se povalovaly ve vozidle. Všichni tři mrtví byli totiž narkomani.

Protilátky proti HIV lze v krvi prokázat až zhruba dva měsíce po potenciální nákaze.

Ohroženi mohou být i řidiči, kteří se snažili posádku auta oživit ještě před příjezdem záchranky a s těly manipulovali bez rukavic. Ty by měla nyní kontaktovat policie.

Řidič BMW jel velmi nebezpečně

Nehoda se stala v úterý ráno na výpadovce z Plzně směrem na Klatovy nedaleko Dobřan. Autobus se zde srazil s autem značky BMW, v němž zahynuli tři lidé. Srážku zřejmě zavinil řidič osobního vozu, který jel velmi nebezpečně a riskantně.

V autobuse se zranili čtyři lidé. Podle svědků jel řidič osobního auta neopatrně už před osudným okamžikem, po silnici kličkoval a v jeden okamžik pravděpodobně usnul.

Zdroj: novinky.cz
Komentáře k článku

Buďte první kdo přidá příspěvek k této aktualitě.

Copyright © Komora Záchranářů. Všechna práva vyhrazena.