Záchranár Majerský: Výpovede lekárov si odskáču záchranári. Už teraz mám z toho zimomriavky

27.11.2022

Text z externího zdroje:

Celý týždeň prebiehali rokovania vlády s lekárskymi odborármi. Podľa ministra zdravotníctva Vladimíra Lengvarského, v siedmich bodoch našli názorový konsenzus, ôsma požiadavka - platy, ostáva stále nevyriešená. Do odchodu lekárov z nemocníc tak ostáva šesť dní, dohoda zatiaľ nie je známa a nemocnice sa už pripravujú na prípadny odchod lekárov.

Prešovská nemocnica či Univerzitná nemocnica Bratislava dnes informovali, že od 1. decembra nebudú objednávať pacientov na plánované operácie. Viac povie hovorkyňa UNB Eva Kliská.

Šéf komory zdravotníckych záchranárov František Majerský ma zo situácie zimomriavky - hovorí, že si pamätá na rok 2011, kedy zdravotnícki záchranári v teréne zachraňovali situáciu a privážali pacientov do nemocníc, kde sa o nich nemal kto postarať.

Více na aktuality.sk

• Jan Pokorný Reagovat 28.11.2022
    Škoda že se nepřidali k lékařům, jejich platy jsou stejně žalostné. Ale to je jako v ČR, když byla akce Děkujeme odcházíme, tak sestry nic nepotřebovaly. Však Jurásková za to byla odměněna náležitě... Jenže to je stále do kola My a Vy, lékař přítěží a najednou zimomriavky ?? a vládní vlci si pak ovečky už požerou samy, snadno, černé lékařské i bílé SZP..