Za poslední tři týdny třetí vážná dopravní nehoda sanitního vozidla ZZS

17.11.2013

Za poslední tři týdny třetí vážná dopravní nehoda sanitního vozidla ZZS

U pražského Prašného mostu se srazila

sanitka s tramvají

FOTO: Jiří Forman, NOVINKY

Na křižovatce ulic Svatovítská a Milady Horákové u pražského Prašného mostu se v sobotu před 11. hodinou srazil vůz záchranné služby s tramvají. Při nehodě se zranil řidič sanitky a jeho spolujezdec.

"Oznámení o nehodě jsme přijali v 10:50," informoval Novinky mluvčí pražské policie Jan Daněk.

Podle něj byl v sanitce zaklíněn řidič. Spolu se zraněným spolujezdcem byli převezeni do nemocnice.

Jak uvedla mluvčí pražské záchranky Jiřina Ernestová, vůz nepřevážel žádného pacienta, naopak za jedním jel. Jednoho z posádky převezla do nemocnice náhodně kolemjedoucí sanitka Středočeského kraje. Druhý řidič zůstal zaklíněný, po vyproštění byl také převezen do nemocnice. Nebyli v bezprostředním ohrožení života. "Oba utrpěli otřes mozku, zhmožděniny a řidič navíc zlomeninu dolní končetiny," dodala mluvčí.

Podle předběžných informací policie jel řidič sanitky po ulici Milady Horákové ve směru z centra se zapnutými majáky. Při snaze otočit se přes tramvajový pás do opačného směru se srazil s tramvajovou soupravou, která jela směrem do centra, uvedl Daněk

NovinkyČTK

Zdroj + video: novinky.cz