Přihlášení

Zapomenuté heslo

Komora záchranářů zdravotnických záchranných služeb České republiky

XXVIII. Dostálovy dny urgentní medicíny

01.07.2022

XXVIII. Dostálovy dny  urgentní medicíny

 

 

 

Veškeré informace

ZDE

 

 

 

 

XXVIII. DOSTÁLOVY DNY URGENTNÍ MEDICÍNY

„Urgentní příjem - brána do nemocnice“

25. - 27. října 2022 

Clarion Congress Hotel Ostrava

 

 

Vážené kolegyně, vážení kolegové

 

po roce si Vás opět dovolujeme pozvat na tradiční podzimní odborné setkání v Ostravě, již po dvacáté osmé. Zatímco vloni se Dostálovy dny konaly ještě v jednom z pandemických mezičasů, a tedy i s určitou mírou nejistoty, zda se vůbec konat budou (ale konaly!), letos doufáme ve vydařený kongres se všemi lákadly, na která jste zvyklí.

Především bychom Vás chtěli pozvat na odborný program. Pro letošní rok jsme nikoliv náhodou zvolili jako stěžejní téma problematiku nemocniční neodkladné péče, jak vyplývá už z motta DD. Ano, urgentní příjem je skutečně stále otevřená brána ke zdravotní péči pro všechny, kteří ji potřebují. A je to též – jak jsme se snažili dlouhá léta vysvětlovat v bojích o samostatný základní obor – klinická základna urgentní medicíny, místo, kde se vychovávají mladí lékaři schopní primárně ošetřit pacienta ve stavu jakékoliv závažnosti, a samozřejmě zvládat i neustále se měnící situaci na oddělení. V současnosti se vytváří celostátní síť urgentních příjmů. Tato oddělení tvoří klíčový segment akutní péče bez ohledu na dobu vzniku, charakter zdravotního problému či cokoliv jiného; moderní systémy zdravotní péče se bez nich neobejdou. Prostor samozřejmě dostane také přednemocniční neodkladná péče a její problematika. Kongres považujeme za ideální platformu pro sdílení zkušeností a odborné (či jiné) diskuze. Zkrátka: doufáme, že zde najdete nejen o urgentních příjmech, ale i o urgentní medicíně vše, co jste chtěli vědět a báli jste se zeptat…

Během tří kongresových dnů nebudou chybět workshopy i pracovní jednání sekcí a pracovních skupin odborné společnosti. A po loňském asketickém ročníku tehdy ještě v protiepidemickém režimu se letos sejdeme i na plnohodnotné podobě společenského večera.

 

Těšíme se na viděnou v Ostravě!

 

MUDr. Jana Šeblová, Ph.D.                                                           MUDr. Roman Gřegoř, MBA
Vědecký sekretář                                                                           Předseda

 

Společnost urgentní medicíny a medicíny katastrof ČLS JEP

logo_300x300

Komentáře k článku

Buďte první kdo přidá příspěvek k této aktualitě.

Copyright © Komora Záchranářů. Všechna práva vyhrazena.