Vykradené sanitky na Zbraslavi

10.03.2007

.
Je to nedávno, co na Zbraslavi za snímání bezpečnostní kamery ukradl neznámý lapka ze zaparkovaného sanitního RV vozidla GPS navigaci. Právě díky kameře, jsme ve vysílání TV zpráv, mohli celou akci vidět téměř v přímém přenosu. Netrvalo dlouho a naplnilo se staré pořekadlo, že s jídlem roste chuť.

V pátek 09.03.2007 ráno čekalo opět na pracovníky ZZS, kterou provozují v ulici U včely v
Praze 5 na Zbraslavi samaritáni, další nemilé překvapení v podobě tentokráte již rovnou dvou poškozených a vykradených sanitních vozidel. Na první pohled bylo totiž jasné, že se do obou sanitních vozidel v průběhu noci vloupali zatím neznámí pachatelé. Obě vozidla měla rozbitá okna a uvnitř vozidel bylo „ boží dopuštění “.
Z informací, které mám ohledně toho co bylo odcizeno a jakým způsobem to bylo odcizeno se dá předpokládat, že se pravděpodobně nejednalo o zloděje, kteří by věděli co přesně kradou a k čemu to slouží. I to co odnesli jim bude z velké většiny na nic. Pravděpodobně chtěli jen něco ukrást tak, aby to mohli zpeněžit a bylo jim vcelku jedno co.Celková škoda dle prvního odhadu činí asi šest set tisíc korun.

Z události jako takové, že se dnes již zloději a různá jiná individua nezastaví ani před krádeží zdravotnického materiálu a přístrojového vybavení sloužícího k primárnímu zásahu pro záchranu života musí být každému zle. Když tuto informaci zasadíme ještě do dalších téměř každodenních souvislostí o napadání posádek ZZS, zneužívání služeb ZZS, neumožnění projetí vozidel ZZS jedoucích se zapnutým výstražným zařízením a jejich množících se nehod, tak to svědčí o tom, že se stavem společnosti není vše v pořádku.
Dokladem toho jsou i velmi nízké tresty, které v případech kdy se policii podaří pachatele vypátrat, soudy ve svém konečném verdiktu vynesou, bez ohledu na opravdu velmi vysokou míru společenské nebezpečnosti. Každý takový incident totiž na nějakou dobu sníží akceschopnost oblastní ZZS v dané lokalitě a tak skutečně může jít i o život.