Vozidla základních složek IZS budou mít asi možnost používat majáky v nových barvách

10.06.2018

Poslanci upravují novelu zákona o podmínkách provozu vozidel na pozemních komunikacích a poslanec Radek Koten z hnutí SPD pak navrhuje, aby záchranáři, hasiči a policie měli možnost používat u svých vozů nejen modrý, ale i červený maják.

„Pozměňovací návrh reaguje na bezpečnostní projekt s názvem Barevná úprava zásahového požárního automobilu. Projekt realizovalo Generální ředitelství Hasičského záchranného sboru České republiky s cílem prozkoumat možnosti, jak zvýšit bezpečnost jednotek požární ochrany a ostatních účastníků silničního provozu zejména při jízdě a v průběhu zásahu,“ uvádí předseda sněmovního výboru pro bezpečnost Koten.

V případě, že by tento pozměňující návrh prošel, neznamenalo by to podle poslance Kotena extrémní investice do nové techniky. „Změna barevného provedení by měla být plynulá. Návrh nijak neomezuje použití dosavadní modré barvy. Proto lze konstatovat, že s návrhem není spojen požadavek navýšení finančních prostředků,“ obhajuje změnu poslanec.

V Poslanecké sněmovně již návrh novely prošel druhým čtením. Na konci června ho má projednávat hospodářský výbor. Třetí čtení by tak mohlo nastat ještě před sněmovními prázdninami.

Celý článek ZDE