Přihlášení

Zapomenuté heslo

Komora záchranářů zdravotnických záchranných služeb České republiky

Veřejná sbírka pro rodinu náhle zemřelého kolegy ze ZZS HMP

21.12.2022

Veřejná sbírka pro rodinu náhle zemřelého kolegy ze ZZS HMP

 

 

SBÍRKA a veškeré informace

ZDE

 

 

S Alešem byla radost pracovat. Aleš byl parťák, ale hlavně kamarád, na kterého byl ve všem spoleh. Kdykoliv člověk něco potřeboval, stačilo říct nebo zvednout telefon a Aleš pomohl. To myslím potvrdí jak ostatní kolegové, tak třeba i Alešovi sousedi. Byl to hodnej kluk, se kterým byla radost pracovat, ale potkávat se i mimo práci. Prostě člověk, se kterým jdete rádi na pivo.

Parťáci jsme byli něco kolem pěti let. V práci to byl neskutečný odborník, který si jako záchranář na výjezdech dokázal poradit i v situacích, když šlo do tuhýho, aniž by k tomu potřeboval doktora. Zároveň byl trpělivý a vlídný k pacientům a dokázal si zachovat chladnou hlavu. Jak se říká, že je někdo cukr a někdo bič, tak on byl ten cukr. I mně pomáhal jeho klid držet nervy na uzdě.

Pracoval u nás nejen jako záchranář, ale taky jako inspektor a podílel se na školení nových zaměstnanců. Řadu let sloužil taky na letecké záchranné službě. Zkušeností mohl předávat neskutečně moc a spoustu jsem se toho od něj naučil. Myslím, že řada z nás dodnes těží z toho, co jsme od Aleše odkoukali.

Aleš si s rodinou prošli hodně těžkým obdobím, když přišel o svou první ženu a mámu svých dětí. Společně to překonali. Po čase si vzal Martinu a zase byli úplná a šťastná rodina. 

Na Martinu teď spadl obrovský balvan. Byl bych moc rád, abychom touto sbírkou pomohli alespoň část té tíhy odvalit. Aleš by byl první, kdo by se do organizování pomoci někomu ze svých kolegů pustil. My teď pomůžeme jeho blízkým a trochu mu oplatíme všechno dobré, co nejen pro nás udělal. Díky všem, kteří se ke mně přidají.

František Kupka, řidič ZZS HMP

Komentáře k článku

Buďte první kdo přidá příspěvek k této aktualitě.

Copyright © Komora Záchranářů. Všechna práva vyhrazena.