Ve Zlínském kraji vznikla petice za zřízení letecké záchranné služby

12.09.2012

Ve Zlínském kraji vznikla petice za zřízení letecké záchranné služby

Vznikla petice za zřízení letecké záchranné služby

V ordinacích lékařů, ale také na náměstích a návsích v obcích Zlínského kraje budou lidé moci podepsat petici za zřízení letecké záchranné služby ve Zlínském kraji. Přišlo s ní hnutí Lékaři a odborníci za ozdravení kraje (LOOK), které kandiduje do krajského zastupitelstva.

Zlínský kraj je jedním ze tří krajů ČR, kde nesídlí letecká záchranná služba. Kvůli tomu je omezena dostupnost rychlé pomoci pro významnou část regionu.

"Podporujeme vznik letecké záchranné služby, která právě v našem kraji chybí," uvedl lídr kandidátky Radim Jünger. "Je potřeba vědět, k čemu bude vrtulník využit. Třeba převoz do plnohodnotného traumatologického centra nebo kardiologického centra ve Zlíně."

Politici z LOOK kritizují dosavadní vedení kraje, že zřízení letecké záchranné služby nedokázalo prosadit. Svoji předvolební kampaň odstartovali včera, chtějí s ní objet 60 měst a obcí v regionu.

Mladá fronta DNES

Zdroj: tribune.cz