Přihlášení

Zapomenuté heslo

Komora záchranářů zdravotnických záchranných služeb České republiky

Ve Velké Británii letěli helikoptérou HEMS pro zmrzlinu i pro hovězí

05.06.2012

Ve Velké Británii letěli helikoptérou HEMS pro zmrzlinu i pro hovězí

Záchranáři v helikoptéře zatoužili po zmrzlině, vyděsili kvůli tomu vesničany
Občané malé britské vesnice se naprosto vyděsili, když na pláži spatřili žlutou záchrannou helikoptéru britského vojenského letectva RAF. Lámali si hlavy nad tím, jaká nehoda se asi v okolí stala. Nakonec se však ukázalo, že si jen posádka vrtulníku chtěla koupit zmrzlinu.

Lidé za mnou chodili a ptali se, co tu záchranáři dělají, jestli přiletěli k naléhavému případu. Odpovídala jsem jim, že nikoli, že si jen přijeli pro zmrzlinu,“ uvedla pro deník Daily Telegraph Carmel Shigginsová, majitelka kavárny, kde si záchranáři koupili pět nanuků.

Málokdo jí ovšem uvěřil, helikoptéry totiž na pláži vesnice Winterton-on-Sea rozhodně nepřistávají denně.

Že si ale Shigginsová nevymýšlí, potvrdil i 18letý asistent kavárny Francis Ford. Když se zeptal posádky, co se děje, jeden ze záchranářů mu odpověděl: „Všichni máme nárok na odpolední svačinu“.

Stav „zmrzlinové nouze“ se obešel bez jakéhokoli postihu. Záchranáři ze Shetlandských ostrovů ale koncem dubna takové štěstí neměli. Když si na konci záchranářského tréninku zaletěli na Orkneje k řezníkovi pro kilogramy hovězího, pilot helikoptéry byl suspendován. Při vyzvedávání masa ve vzdálenosti asi 140 kilometrů od jejich základny je totiž někdo natočil a záběry zveřejnil na internetu.

„Můžeme potvrdit, že byl pilot na základě oficiálního vyšetřování suspendován. Od všech našich zaměstnanců očekáváme vysoký standard a profesionalitu. Když se setkáme s opakem, odpovídajícím způsobem na to zareagujeme,“ uvedla mluvčí leteckých operátorů.

Řezník se naproti tomu podle BBC nechal slyšet, že je postihem pilota zděšený.

Zdroj + video: novinky.cz
Komentáře k článku

Buďte první kdo přidá příspěvek k této aktualitě.

Copyright © Komora Záchranářů. Všechna práva vyhrazena.