Přihlášení

Zapomenuté heslo

Komora záchranářů zdravotnických záchranných služeb České republiky

V Zábřehu byla otevřena nová výjezdová základna záchranné služby

17.04.2024

V Zábřehu byla otevřena nová výjezdová základna záchranné služby

Text z externího zdroje: 

 

Více než čtyřicet miliónů korun investoval Olomoucký kraj do další nové základny zdravotnické záchranné služby. Tentokrát je řeč o jejím moderním stanovišti v Zábřehu. Novotou vonící budovu otevřeli zástupci kraje v pondělí 15. dubna.

 

„Zdravotnická záchranná služba prochází v poslední době významnou proměnou. Kromě moderních sanitních vozidel jsou to právě nově budované výjezdové základny, které přispějí k ještě vyšší kvalitě poskytované zdravotnické péče,“ uvedl Josef Suchánek, hejtman Olomouckého kraje.

Se stavbou základny v Zábřehu začali dělnici na začátku loňského roku. Budova nabízí moderní zázemí pro obsluhující personál i techniku, a to včetně vytápěných garáží nebo skladu kyslíku. Objekt je energeticky úsporný a vytápěný tepelným čerpadlem. Olomouckému kraji se na investici podařilo získat dotaci ve výši zhruba 25 miliónů korun z Evropské unie v rámci reakce Unie na pandemii COVID-19.

Mgr. Dalibor Horák, náměstek hejtmana OK, MUDr. Ivo Mareš, MBA, radní OK a lékař ZZS OK, Ing. Andrea Rakovičová, MBA, ředitelka ZZS OK

 

„Pokud půjde všechno bez problémů, už příští měsíc bychom mohli začít stavbu další nové základny ve Šternberku a následně v Jeseníku. S další výstavbou počítáme i v Javorníku,“ dodal Dalibor Horák, náměstek hejtmana Olomouckého kraje pro oblast zdravotnictví. Nové zázemí už získali záchranáři v Uničově a Kojetíně.

 

Zdroj: olkraj.cz

 

 

Komentáře k článku

Buďte první kdo přidá příspěvek k této aktualitě.

Copyright © Komora Záchranářů. Všechna práva vyhrazena.