Přihlášení

Zapomenuté heslo

Komora záchranářů zdravotnických záchranných služeb České republiky

V sídle záchranky KHK kde je umístěno i KZOS byla nahlášena bomba

23.08.2012

V sídle záchranky KHK kde je umístěno i KZOS byla nahlášena bomba

 

 

Tentokrát nešlo o cvičení a mimořádnou událost královehradecká záchranka dobře zvládla




V pondělí 20. srpna 2012 v 10:33 přijala operátorka Krajského zdravotnického operačního střediska na tísňové lince 155 zprávu oznamující výbuch bomby v hlavní budově Zdravotnické záchranné služby v Hradci Králové ve dvě hodiny odpoledne.

Při okamžitém pokusu o zpětné volání byl hovor přijat, ale záhy vyvěšen a dále byl volající již nedostupný.

Operátoři ihned informovali o incidentu vedení Zdravotnické záchranné služby Královéhradeckého kraje a souběžně oznámili závažnost výhružného hovoru na linku 158 s vyžádáním pomoci Policie ČR.

Specialisté PČR na místo dorazili již v 10:50 hod. Ihned ve spolupráci s vedoucími pracovníky ZZS KHK bylo rozhodnuto o dalším postupu. Dispečink záchranné služby byl provizorně přemístěn do budovy Letecké záchranné služby v areálu Fakultní nemocnice. Dispečeři pracovali bez jakéhokoliv přerušení prostřednictvím mobilních technologií a terminálů integrovaného záchranného systému MATRA Pegas. Naši dispečeři přijímali tísňová volání a vysílali na pomoc sanity po celou dobu v nouzovém náhradním režimu a to od 11 hod až do odvolání akce.

Budovu museli na pokyn příslušníků PČR opustit všichni zaměstnanci: dispečeři, členové výjezdových posádek, pracovníci ekonomického a provozního úseku, pracovníci ředitelství ZZS, ale i lékaři, zdravotní sestry a pacienti dvou ambulancí a pracovníci lékárny. Hlavní budova záchranné služby v Hradecké ulici byla důkladně prohlédnuta příslušníky policie ČR s využitím speciálně vycvičených psů.

Ve čtrnáct hodin a třicet pět minut byla budova na základě pátrání po výbušném systému prohlášena za bezpečnou, akce byla odvolána a provoz záchranné služby se vrátil do normálních kolejí.
Policie po pachateli intenzivně pátrá a při předpokládaném odhalení pachatele je ZZS KHK připravena podniknout příslušné právní kroky.

"Jsme velmi rádi a současně děkujeme všem zaměstnancům ZZS KHK i zasahujícím příslušníkům PČR, že se podařilo po celou dobu poskytovat přednemocniční neodkladnou péči bez jakýchkoliv následků pro obyvatele Královéhradeckého kraje v naprostém klidu a bez rušivých vnějších vlivů."


MUDr. Jiří Mašek
ředitel ZZS KHK

 

 

Komentáře k článku

Buďte první kdo přidá příspěvek k této aktualitě.

Copyright © Komora Záchranářů. Všechna práva vyhrazena.