V sanitce ZZS se střílelo! Ani přítomnost Policie ČR přímo ve vozidle nezajistí bezpečí.

28.02.2017

V pondělí 27. 2. převážela posádka ZZS LK agresivního pacienta do psychiatrické léčebny. Transport probíhal za asistence příslušníků PČR, což je v těchto případech pro ZZS běžným standardem.

Při převozu však došlo k napadení doprovázejících policistů. Pacient na policisty zaútočil, zmocnil se služební zbraně jednoho z nich a následně je touto zbraní ohrožoval.

Při incidentu došlo ke střelbě a následnému skoku pacienta z mostu do řeky Labe. Po té byl pacient zadržen hlídkou OOP Mělník. Během incidentu nedošlo ke zranění žádného člena posádky ZZS LK.

Zdroj: zzslk.cz

P.S. Pokud se pamatuji, tak naposledy se přímo v sanitce střílelo v Bystřici pod Hostýnem v roce 2005, viz článek Násilník ze sanitky je už za mřížemi