V Rumunsku se zřítil záchranářský vrtulník. Celá posádka zahynula!

21.12.2014

V Rumunsku se zřítil záchranářský vrtulník. Celá posádka zahynula!

Tragická nehoda kolegů z Rumunska

Vrtulník EC-135 na jehož palubě se nacházeli pilot, druhý pilot, lékař a záchranář se z dosud neznámých příčin zřítil v pondělí odpoledne do ledového jezera nedaleko pobřeží Černého moře v jihovýchodním Rumunsku. Všichni členové posádky zahynuli.

National Single Emergency Servise obdržel první výzvu v 16:11 hod, první jednotky dorazily na místo neštěstí v 16:30 hod. Nemohly ovšem zahájit okamžitou záchranu, jelikož se (dle místních médií) nepodařilo nastartovat motorový člun. Na místo nehody se dostali pomocí vesel. V 16:40 hod byl jako první náhodným rybářem nalezen lékař a po zástavě srdce a resuscitaci ve vážném stavu převezen do nemocnice, kde o několik hodin později zemřel.

Potápěči a záchranáři prováděli pátrání po zbylých třech členech posádky, které komplikovaly mrazivé teploty a tma.

Jako druhý byl nalezen druhý pilot připoutaný k sedačce v hloubce okolo 6 metrů. Pilot byl nalezen okolo půlnoci a záchranář v dopoledních hodinách. Na záchranné operaci se podílelo více než 180 osob (potápěčů, hasičů, lékařů a policistů).

Více informací viz. přiložené odkazy a video v rumunštině a letectví.cz

• Lucie Plachá Reagovat 26.12.2014
    No... to je hrozné.
    Snad pánové odpočívají v pokoji.
    Luc