V Roudnici nad Labem by se měla do konce roku postavit nová základna

20.06.2015

V Roudnici nad Labem by se měla do konce roku postavit nová základna

Nová záchranka v Roudnici by mohla stát do konce roku

Na konci letošního roku by mohlo v Roudnici nad Labem na Litoměřicku stát nové sídlo záchranné služby. Náklady jsou zhruba 18 milionů korun, dodavatele vybral Ústecký kraj. ČTK o tom informovala mluvčí samosprávy Lucie Dosedělová.

Společnost North stav, která nabídla nejnižší cenu, postaví budovu záchranky poblíž roudnického letiště v Žižkově ulici. „Předpokládáme uzavření smlouvy s dodavatelem v průběhu července a realizace by pak měla být uskutečněna do dvaadvaceti týdnů od předání staveniště, tedy zhruba do konce roku by mělo být hotovo,“ uvedla mluvčí.

Pozemky pro stavbu základny vlastní Ústecký kraj. V Roudnici nyní slouží 24 hodin denně dvě posádky zdravotnické záchranné služby, které obsluhují jižní část okresu Litoměřice. Sanitky zatím vyjíždějí ze stanoviště, které má samospráva pronajaté.

V plánu má Ústecký kraj také stavbu základny v Lovosicích. „Vytipovali jsme pozemek, který ale zatím vlastní stát,“ uvedla mluvčí. Zdravotnická záchranná služba Ústeckého kraje má 21 základen a jednu leteckou rychlou lékařskou pomoc.

ČTK

• Prasklina Reagovat 22.06.2015
    Tak jen doufejme, že to nebude zase nějaká rychlostavba, která začne celá praskat jako jiné nejmenované základny :-)
    Věřím, že už se do nového těší