Přihlášení

Zapomenuté heslo

Komora záchranářů zdravotnických záchranných služeb České republiky

V pátek 7. 4. 2017 proběhlo 18. zasedání vedení KZ ZZS ČR

08.04.2017

V pátek 7. 4. 2017 proběhlo 18. zasedání vedení KZ ZZS ČR

 

 

V pátek 7. 4. 2017 proběhlo v Olomouci v Hesperia Hotelu plánované 18. zasedání vedení KZ ZZS ČR, které ovšem mělo proběhnout v rámci konání XII. Sněmu KZ ZZS ČR, který se měl rovněž v tomto termínu uskutečnit, ale pro nedostatečný zájem z řad členské základny bylo jeho konání zrušeno.

 

Protože letošní sněm je sněmem volebním, na kterém by si delegáti měli zvolit prezidenta, viceprezidenta a členy předsednictva, je potřeba, aby pro takovou důležitou proceduru byla zajištěna optimální účast členské základny. Protože na termín 7. 4. 2017 se přihlásilo málo členů, muselo vedení komory přistoupit ke zrušení akce a nalezení nového náhradního termínu, ve kterém by se letošní volební sněm ve vší důstojnosti uskutečnil. Registrovaným delegátům na termín 7. dubna se vedení komory tímto za zrušení akce omlouvá. Uhrazené poplatky budou samozřejmě vráceny zpět na vaše účty. Proto i hlavním bodem včerejšího zasedání vedení bylo nalezení nového termínu a případně i místa pro konání letošního XII. Sněmu s 9. Odbornou konferencí. Tentokrát se sešlo celé vedení, tedy všech pět členů předsednictva a tři členové RKK.

 

Body programu 18. zasedání vedení:

 

  1. Zahájení
  2. Uspořádání XII Sněmu KZ ZZS ČR s 9. odbornou konferencí v náhradním termínu
  3. Kontrola hospodaření a plnění rozpočtu za rok 2016
  4. Rozpočet na rok 2017
  5. Diskuze/různé
  6. Závěr

 

Bod 2. Uspořádání XII Sněmu KZ ZZS ČR s 9. odbornou konferencí v náhradním termínu

Vedení se shodlo, že nový termín pro uspořádání letošního XII. Sněmu KZ ZZS ČR s 9. odbornou konferencí bude 20.- 21. 9. 2017 a jsou v hledáčku dvě místa pro jeho uspořádání. Prvním místem jsou Střední Čechy a druhým Brno a okolí. Výběrem vhodného zařízení pro první variantu byli pověřeni Spurný a Vlk a pro druhou Jarušek. Místo by mělo být známo a dohodnuto do konce dubna. Dále bylo dohodnuto, že akce bude jednodenní ve formátu cca 10,00 – 14,00 hod. Sněm a 14,00 – 18,00 konference a od 19,00 hod. společenský večer. Konference by měla mít dva bloky: 1. blok MÚ, 2. blok záchranář pro UM v praxi (kazuistiky). Akce bude určena pouze členům KZ ZZS ČR a poplatek bude pouze 200,- Kč + ubytování. Náklady na společenský večer půjdou na vrub rozpočtu komory. Ohlášení konání by se na webu mělo objevit začátkem května a registrace bude možná až do poloviny září. Pro účastníky sněmu chystá Mgr.Radomír Vlk a Bc. Denisa Fertö legislativní manuál pro NLZP, který obdrží na začátku konference.

 

Bod 3. Kontrola hospodaření a plnění rozpočtu za rok 2016

Viceprezident Mgr. Josef Škroch vedení informoval, že účetní závěrka za rok 2016 proběhla v pořádku a daňové přiznání bylo podáno včas. Plánované a delegáty XI. Sněmu KZ ZZS ČR schválené výdaje na rok 2016 byly čerpány 50,12 % a z celkového rozpočtu bylo v minulém roce vyčerpáno 22,50 %. Stejně jako v letech minulých tak vedení organizace hospodařilo maximálně šetrně.

 

Bod 4. Rozpočet na rok 2017

Protože neproběhlo jednání sněmu, muselo vedení komory schválit navrhovaný rozpočet na letošní rok samo. Navržený a předložený rozpočet prezidentkou Mgr. Marinellou Danosovou a viceprezidentem Mgr. Josefem Škrochem byl jednomyslně bez dalších úprav schválen.

 

Po diskuzi nad různými tématy, například uplatnění specialistů záchranářů pro UM v praxi, katalogu prací, novele zákona č. 96/2004 Sb. a jejich dopadech do praxe bylo zasedání vedení kolem 15,00 hod. ukončeno.

 

Sigmund

 

 

 

 

 

Komentáře k článku

Buďte první kdo přidá příspěvek k této aktualitě.

Copyright © Komora Záchranářů. Všechna práva vyhrazena.