V Karlovarském kraji otevřou v říjnu v Lubech své třinácté stanoviště

V Karlovarském kraji otevřou v říjnu v Lubech své třinácté stanoviště

Karlovarský kraj zřídí nové

stanoviště záchranky v Lubech u Chebu

Karlovarský kraj zřídí nové stanoviště záchranné služby v Lubech u Chebu. Doplní tak současných 12 výjezdových základen, které jsou rozmístěny po kraji. Stanoviště v Lubech by mělo pokrýt potřeby oblasti, kam se zejména v zimě sanitky dostávaly obtížně a dlouho, řekl novinářům hejtmanův náměstek Miloslav Čermák (ČSSD).

„Nebylo tam pokrytí, jako by mělo být ze zákona. Chceme ale, aby tam měli občané podobnou péči jako jinde. Bude pokrývat oblast Lubů, Plesné a Skalné,“ uvedl Čermák. Nové stanoviště by mělo začít fungovat od 1. října.

Do Lubů a okolí jezdily sanitky z Kraslic nebo Chebu. Jenže chebská základna pokrývá poměrně hodně zalidněnou část regionu a mnohdy musela sanitka do Lubů jet z jiného zásahu, což dobu dojezdu prodlužovalo. Z Kraslic se zase v zimě do Lubů dá dostat jen obtížně.

Lubské stanoviště tak bude obsluhovat 5500 obyvatel na území 112 kilometrů čtverečních. K jejímu zřízení bude potřeba, aby záchranná služby přijala pět nových zaměstnanců,, kteří budou pracovat zatím ve 12hodinovém provozu přes den, kdy je potřeba záchranné služby nejvyšší.

Náklady na provoz nového střediska by podle odhadů měly činit kolem 2,9 milionu korun ročně. Podle Čermáka je ale vzhledem k dobrému hospodaření krajské záchranné služby reálné, že náklady pokryje organizace ze svých zdrojů. Pokud by to nebylo možné, kraj pak může navýšit záchranné služby příspěvek. Nyní činí 122 milionů korun ročně, což je většina celkového rozpočtu kolem 158 milionů korun.

ČTK

V sekci BURZA PRÁCE je už inzerát ZZS KV s poptávkou zdravotnických záchranářů