Už je jisté, že na záchrankách bude o týden dovolené navíc a odchodné

02.11.2012

Už je jisté, že na záchrankách bude o týden dovolené navíc a odchodné
Prezident republiky Václav Klaus dnes 2. 11. 2012 podepsal zákon ze dne 24. října 2012, kterým se s platností od 1. 1. 2013 mění zákon č. 262/2006 Sb., zákoník práce, ve znění pozdějších předpisů, a zákon č. 374/2011 Sb., o zdravotnické záchranné službě.

Změnou zákona č. 262/2006 Sb., zákoník práce, získávají zdravotničtí pracovníci vykonávající činnosti při poskytování zdravotnické záchranné služby alespoň v rozsahu poloviny stanovené pracovní doby jeden týden dovolená navíc.

Změnou zákona č. 374/2011 Sb., o zdravotnické záchranné službě získávají zdravotničtí pracovníci vykonávající činnosti při poskytování zdravotnické záchranné služby alespoň v rozsahu poloviny stanovené pracovní doby po dobu nejméně 15 let a dosažení věku 50 let, nárok na odchodné.

Základní odchodné činí jeden průměrný měsíční plat, nejvyšší jeho šestinásobek. S každým rokem odpracovaným navíc se částka zvyšuje o třetinu průměrného měsíčního platu až do mezní hranice jeho šestinásobku.

ÚPLNÉ ZNĚNÍ ZÁKONA