USA - Záchranář při provádění KPR u pacienta s AIM si sám přivodil AIM

USA - Záchranář při provádění KPR u pacienta s AIM si sám přivodil AIM

Zachraňoval pacienta s infarktem,
sám ho při tom dostal

Za hrdinu je označován záchranář Joseph Hardman z Detroitu, který minulý pátek dostal infarkt ve chvíli, kdy v záchrance prováděl kardiopulmonální resuscitaci na pacientovi, jehož se svým kolegou převážel do nemocnice taktéž s infarktem. Američan se nejprve postaral o pacienta a až poté se sám přihlásil na pohotovosti, napsal server CNN.

Čtyřicetiletý Hardman, který je u záchranky už 15 let, začal pociťovat symptomy infarktu v tu nejnevhodnější chvíli. I přesto se mu podařilo v takto náročné a nebezpečné situaci zachovat klid a věnovat se pacientovi. Sám tak ohrozil svůj život.

„Málem zemřel, musel jít na operaci. Teď leží o tři postele dál od pacienta, kterého přivezl do nemocnice,“ řekl zástupce Hardmanových odborů Joe Barney.

Oba pacienti se podle lékařů úspěšně zotavují. Hardman, který neměl doposud žádné problémy se srdcem, se před návratem do práce musí podrobit několikaměsíční rehabilitaci. Sám si uvědomuje, že měl štěstí, že už byl na cestě do nemocnice.

„Pokud bych se nenacházel tam, kde jsem v pátek byl, zemřel bych,“ uvedl pro televizní stanici ABC 7.

vps, Novinky

Zdroj: novinky.cz