Přihlášení

Zapomenuté heslo

Komora záchranářů zdravotnických záchranných služeb České republiky

Urgentní medicína by měla zůstat mezi základními lékařskými obory

04.09.2015

Urgentní medicína by měla zůstat mezi základními lékařskými obory

 

Urgentní medicína zůstane díky snaze kraje mezi základními lékařskými obory

 

Karlovarskému kraji se podařilo přesvědčit ministerstvo zdravotnictví, aby urgentní medicínu ponechalo mezi základními obory vzdělávání lékařů. Díky připomínkám a úsilí kraje se nezkomplikuje systém vzdělávání například doktorů zdravotnické záchranné služby, kterých je už tak velký nedostatek.

 

Původně hrozilo, že ministerstvo zdravotnictví ve snaze zúžit počet základních oborů vyřadí urgentní medicínu z novelizovaného zákona o podmínkách získávání odborné způsobilosti lékařů a udělá z ní jen nástavbový obor.

To by pro absolventy lékařských fakult znamenalo vystudovat nejprve specializaci v oboru ARO a až poté si udělat nástavbu z urgentní medicíny.

„Trvali jsme na tom, aby urgentní medicína zůstala základním oborem, který je vhodný pro lékaře zdravotnické záchranné služby nebo pro lékaře na emergency v nemocnicích. Těchto specialistů máme totiž nedostatek. Ministerstvo zdravotnictví nejprve naše námitky odmítalo, ale my jsme za nimi opakovaně stáli. Připravovanou novelu zákona jsme rozporovali tak dlouho, až se úspěch dostavil,“ popsal snažení Krajského úřadu Karlovarského kraje náměstek hejtmana Jakub Pánik.

 

Zdroj: zdn.cz

Komentáře k článku

Buďte první kdo přidá příspěvek k této aktualitě.

Copyright © Komora Záchranářů. Všechna práva vyhrazena.