Přihlášení

Zapomenuté heslo

Komora záchranářů zdravotnických záchranných služeb České republiky

Únor nebyl možná bílý, ale byl štědrý.

06.03.2020

Únor nebyl možná bílý, ale byl štědrý.

 

 

Únor byl štědrý zejména ke zdravotnickým záchranářům, absolventům specializačního vzdělávání v oboru Urgentní medicína.

 

V Brně se na NCO NZO konaly atestační zkoušky každý týden a výsledkem je 16 nových kolegyň a kolegů, specialistů v oboru Zdravotnický záchranář pro urgentní medicínu. Jak jsme vás informovali v aktualitě ke konci roku 2019 úspěšně složilo atestační zkoušku 74 studentů, a tak je již nyní jisté, že se v letošním roce podaří pokořit magickou stovku, jelikož nám zbývá pouhých 10 nových absolventů.

Únor tak nebyl náročný jen pro studující, kteří jak sami uvedli, nad učebnicemi a prezentacemi trávili dlouhé hodiny a ze snů je budily scénáře modelových situací, ale náročný byl také pro členy zkušebních komisí. Ačkoliv je jejich místo nezastupitelné, o nich jsme doposud mnoho nenapsali. Při atestačních zkoušce bývá celkem 9 členů komise, vždy po třech pro každý okruh (urgentní medicína, krizové a operační řízení, intenzivní péče). Členové komise jsou nejen lékaři, pracující na ZZS a v intenzivní péči, ale zejména zdravotničtí záchranáři a sestry pro IP, pracující jak na ZZS a v lůžkové intenzivní péči. Jelikož jsou lékaři i NLZP vytíženi svými standardními pracovními úvazky a výukou, při účasti na zkouškách se střídají. Složení komisí nebývá pokaždé identické. Atestační zkoušky probíhají nejen v NCONZO, ale také na ZZS HMP. Obě dvě akreditovaná střediska na realizacích vzdělávacích programů a zkouškách velmi úzce spolupracují. Na atestační zkoušky partnera se snaží delegovat svého člena komise a ani nyní tomu nebylo jinak.  Zajišťujeme tak jednotnou podobu a úroveň atestačních zkoušek v Brně a Praze.

Do Brna jako účastník atestační komise mimo jiné zavítal i prezident Komory záchranářů ZZS ČR Mgr. Radomír Vlk a měl tak možnost znovu po čase zhodnotit, jaká je připravenost studentů ve specializačním vzdělávání. Zbývá ještě doplnit, že členové zkušební komise jsou nejen z NCO NZO, ale také z krajů Jihomoravského, kraje Vysočina, Olomouckého, Moravskoslezského a ZZS HMP. Všichni členové jsou ke zkušební činnosti jmenováni Ministerstvem zdravotnictví ČR.

Zbývá doplnit, že 5 nových záchranářů specialistů má ZZS MSK, dále 4 nové absolventy má ZZS Olomouckého kraje, 3 kolegové jsou ze ZZS Libereckého kraje, ze ZZS JMK jsou dva, a po jednom specialistovi přidali v kraji Vysočina a Ústeckém kraji. Z některých zkoušek přidáváme také fotografii, tak nezapomeňte vašim kolegům pogratulovat.

Všem úspěšným absolventům studia gratuluje celé předsednictvo KZ ZZS ČR a přeje mnoho úspěchů v pracovním i osobním životě.

 

Radomír Vlk, Vladimír Jarušek

 

 

 

Komentáře k článku

Buďte první kdo přidá příspěvek k této aktualitě.

Copyright © Komora Záchranářů. Všechna práva vyhrazena.