ÚHOS - Zlínský kraj musí zaplatit pokutu 100.000 korun. Dostal ji za chybný nákup šesti sanitek v roce 2013

05.12.2016

Podmínky tendru omezovaly některé dodavatele, konstatoval Úřad pro ochranu hospodářské soutěže (ÚOHS) v rozhodnutí, které je už pravomocné. Úřad svůj verdikt zveřejnil na webu.

Zakázku s předpokládanou cenou 14,5 milionu korun vyhrála společnost Porsche Inter Auto CZ. Podle ÚOHS ale zadávací dokumentace diskriminovala některé dodavatele. Úřadu vadila technická specifikace podvozku sanitek. Zlínský kraj konkrétně stanovil maximální délka rozvoru na 3400 milimetrů.

„Stanovení požadavku na maximální hodnotu rozvoru zadavatel mohl vytvořit konkurenční výhodu pro některé dodavatele, čímž mohl zabránit v účasti v zadávacím řízení dodavatelům specializujícím se na dodávky příslušných sanitních vozidel na podvozcích s vyšším než zadavatelem stanoveným rozvorem,“ uvedl předseda ÚOHS Petr Rafaj, který v aktuálním rozhodnutí potvrdil i výši pokuty. Odpovídá prý i ekonomické situaci kraje.

ČTK