Tým záchranářů pod vedením MUDr. A. Truhláře vyhrál soutěž ERC

30.10.2013

Tým záchranářů pod vedením MUDr. A. Truhláře vyhrál soutěž ERC

Tým českých záchranářu odjel pod hlavičkou České resuscitační rady soutěžit do Polska, držme jim palce! První den znamenal postup do finále

Foto: ERC - European Resuscitation Council

Evropská resuscitační rada (ERC) pořádá každoročně sympozium, kde se setkávají přední odborníci na resuscitaci a zdravotničtí pracovníci, kteří se přímo na záchraně životů podílí. Letošní ročník se koná v polském Krakově. V rámci oslav 25. výročí založení Evropské resuscitační rady je dnes a zítra na programu také mezinárodní soutěž profesionálních týmů v provádění kardiopulmonální resuscitace.

Do soutěže se přihlásilo celkem 7 soutěžních týmů z celé Evropy reprezentující národní resuscitační rady z Itálie, Belgie, Polska, Holandska, Kypru, Rumunska a České republiky. Soutěžní resuscitační týmy dnes poměřily své síly na pacientském simulátoru, kde řešily léčbu nemocných v kritickém stavu, který vedl k srdeční zástavě. Podle pravidel soutěže se zítra utkají dva nejlepší týmy.

Mezinárodní tým rozhodčích z ERC vyhodnotil výsledky dnešního resuscitačního úsilí všech soutěžících a do zítřejšího finále posílá resuscitační týmy z Holandska a České republiky.

V sobotu 26. 10. 2013 v 11 hodin můžete držet palce reprezentantům České resuscitační rady v následujícím složení:

• Anatolij Truhlář, lékař – vedoucí resuscitačního týmu. Zdravotnická záchranná služba Královéhradeckého kraje (ZZS KHK)
• Jiří Nový, lékař ZZS KHK
• Zuzana Sedláčková, zdravotnický záchranář, Zdravotnická záchranná služba Středočeského kraje
• David Peřan, zdravotnický záchranář. Zdravotnická záchranná služba hlavního města Prahy
• Tomáš Ježek, zdravotnický záchranář ZZS KHK

A tým ve složení Anatolij Truhlář, lékař – vedoucí resuscitačního týmu (ZZS KHK), Jiří Nový, lékař ZZS KHK, Zuzana Sedláčková, zdravotnický záchranář, ZZS SČK, David Peřan, zdravotnický záchranář, ZZS HMP, Tomáš Ježek, zdravotnický záchranář ZZS KHK porazil v sobotu, 26. 10. 2013 v polském Krakově ve finále tým holandských záchranářů! Gratulujeme!

Tomáš Ježek
ZZS Královéhradec¬kého kraje