Tragická zpráva z Polska. Vlak zasáhl vozidlo RLP, lékař a záchranář nehodu nepřežili

04.04.2019

V Puszczykowo v Wielkopolska došlo k tragické nehodě na přejezdu. Mezi překážkami uvízla ambulance, do které se pak vlak vydal. Dva pracovníci sanitky jsou mrtví.

Tragédie proběhla před čtvrtou hodinou na chráněném přejezdu se závorami. Meziměstský vlak mezi Katovicemi a Gdyní se na přejezdu střetl s vozem RLP ZZS. Na místě zemřeli dva členové záchranného týmu, lékař a záchranář. Přežil jen řidič, který byl se středně těžkým zraněním transportován do nemocnice. Policie určuje, jak se to stalo, že těsně před příjezdem vlaku byla na přejezdu ambulance.

"Je to velmi smutná situace, když se někdo, kdo zachraňuje lidský život, nevrátí ze své poslední povinnosti vůči své rodině," napsal premiér Mateusz Morawiecki na Twitteru.Vedoucí vlády vyjádřil soustrast rodinám zemřelých.

Žádný z cestujících vlakem nebyl zraněn celý článek ZDE + VIDEO ze záchrany posádky

Neuvěřitelné video z bezpečnostních kamer!