Telefonicky asistovaný porod TAP

01.11.2008

.

Tatínek odrodil syna s telefonem u ucha

HERINK: Drama v přímém telefonickém přenosu zažila v noci na pátek u Prahy rodina, ve které se rozhodl přijít nečekaně na svět malý synek. Porod nakonec zvládl tatínek, kterého po telefonu krk za krokem naváděla operátorka tísňové linky záchranářů.

31.10.2008 Aktualizováno 31.10.2008 11:58:48

Před třetí hodinou v noci zdravotnické operační středisko v Jesenici přijalo tísňovou výzvu k probíhajícímu porodu v obci Herink na Praze - východ. Tatínek za pomoci operátorky na telefonu do příjezdu záchranné služby odrodil zdravého chlapečka.

„Operátorka rodinu po telefonu zklidňovala a radila jak mají probíhající porod zvládnout krok po kroku. Záchranáři se po příjezdu postarali o maminku i novorozence a oba pacienty převezli sanitním vozem do porodnice Fakultní Thomayerovy nemocnice v Krči,“ řekla mluvčí záchranářů Tereza Janečková.

Zdroj: katastrofy.com