T. Buchtela. Jak to vypadá na stanovištích ZZS ve švédském Stockholmu.

29.11.2013

T. Buchtela. Jak to vypadá na stanovištích ZZS ve švédském Stockholmu.

Toulky světem aneb návštěva výjezdových

stanovišť ve švédském Stockholmu

Autor Tomáš Buchtela

Na začátku listopadu jsem při pracovní cestě do švédského města Stockholm navštívil několik tamních záchranářských stanovišť, abych se mohl seznámit s technikou a vybavením, které naši švédští kolegové mají k dispozici.

Záchrannou službu ve Stockholmu zajišťují celkem tři společnosti. Jedná se o Samarian Ambulans, Falck Ambulans a AISAB. Navštívil jsem všechny provozovatele záchranné služby v oblasti města Stockholm a pokusil jsem se zdokumentovat techniku a prostředí švédských záchranářů.

Mé první kroky vedly do čtvrti Skärholmen, která se nachází na východním předměstí Stockholmu. Kde své výjezdové stanoviště provozují švédští samaritáni. Stanoviště samotné se nachází v průmyslovém areálu a pro záchranáře je v zadním traktu objektu vyhrazena montovaná hala, zde se nachází jednak parkovací místo pro sanitní vozy a dále také zázemí pro sloužící posádky.

Celý článek a fotogalerie na hvezdazivota.cz