Středočeši mají od Nového roku o dvě nová výjezdová stanoviště více

Středočeši mají od Nového roku o dvě nová výjezdová stanoviště více

Středočeská záchranka otevřela
dvě nová stanoviště

Středočeská záchranná služba v příštím roce otevře dvě nová výjezdová stanoviště. Budou v Mnichově Hradišti na Mladoboleslavsku a Novém Strašecí na Rakovnicku, kam zatím jezdí sanitky z okolních měst.

Roční provoz jednoho stanoviště vyjde zhruba na čtyři milióny korun, sdělila ČTK mluvčí Územního střediska záchranné služby Středočeského kraje BcA. Tereza Janečková, DiS.

Nová výjezdová stanoviště budou podle T. Janečkové v místech, kam záchranáři vyjíždějí poměrně často například k dopravním nehodám na frekventovaných silnicích R6 a R10. Na stanovišti bude trvale přítomna posádka sanitního vozu s řidičem - záchranářem a zdravotní sestrou, která bude spolupracovat s dojíždějícím lékařem.

Otevření nových stanovišť prý mají záchranáři naplánováno dlouhodobě a nesouvisí s novým zákonem, který od 1. ledna prodlouží maximální dobu pro příjezd záchranářů k pacientovi z 15 na 20 minut. "Dojezdové časy jsou do těchto míst delší, těsně pod hranicí 15 minut, ale nestává se, že bychom přesahovali novým zákonem požadovaný dojezdový dvacetiminutový limit," dodala T. Janečková.

Záchranáři zatím mají ve Středočeském kraji 36 výjezdových stanovišť, kde je v nepřetržitém provozu zhruba 60 sanitních vozů s posádkou. V létě jsou v provozu také dvě stanoviště vodní záchranné služby na Slapské přehradě a Orlíku.

Zdroj: zdravky.cz