Stařenka v Pardubicích přišla o důchod. Lékař ze záchranky jí dovezl 40 tisíc

Stařenka v Pardubicích přišla o důchod. Lékař ze záchranky jí dovezl 40 tisíc

Text z externího zdroje:

Příběh okradené stařenky z Pardubic má šťastný konec. V sobotu jí strážníci městské policie společně s jedním doktorem s dobrým srdcem předali obálku s penězi.

Ve čtvrtek okradl zloděj přímo na ulici 86letou stařenku. "Ke starší ženě pohybující se o francouzské holi přistoupil muž, který ji za dvě stě korun nabídl lahvičku parfému. Ženu přesvědčil k nákupu. Když se chystala platit, muž jí vytrhl peněženku a dal se na útěk," popsal případ Jiří Sejkora, mluvčí Městské policie v Pardubicích. Stařenka se obrátila s prosbou o pomoc na strážníky. Ti prověřili okolí místa činu, ale podezřelé muže už nenašli. Loupež vyšetřuje i policie, ale podvodníka zatím nenašla.

Strážníci z Pardubic ale nenechali celou věc jen tak. Našli lidi s dobrým srdcem a stařenka má peníze zpátky. Nechutný případ okradené stařenky nenechal chladným lékaře Marka Dvořáka z letecké záchranky. "V sobotu jsme se u paní zastavili s obálkou, ve které bylo 40 tisíc korun," dodal Sejkora. Jak je to možné? Marek Dvořák rozhodil sítě a příběh má tak šťastný konec. "Pro babi v 86 letech je tohle naprosto zdrcující věc. Není výjimkou, že se ti lidé sesypou a pomalu umřou. Můj kamarád Jiří Sejkora z městské policie mi to volal a ptal se, jestli bych jí nedokázal nějak pomoct. Dokázal. Poprosil jsem pár skvělých lidí a řekl jim, co se stalo. Nikdo neváhal ani minutu," přiblížil Marek Dvořák.

Doktor ze záchranky tak v sobotu ženě dovezl obálku se 40 tisíc korunami. Na obnos se složil nejen on, ale také více na pardubicky.denik.cz