Přihlášení

Zapomenuté heslo

Komora záchranářů zdravotnických záchranných služeb České republiky

Stanovisko Výboru sekce dětské a dorostové psychiatrie PS ČLS JEP, akutní ošetření mladistvých

04.06.2019

Stanovisko Výboru sekce dětské a dorostové psychiatrie PS ČLS JEP, akutní ošetření mladistvých

 

 

Upřesnění stanoviska odborné společnosti – Výboru SDDP PS ČLS JEP Akutní hospitalizace dětí a adolescentů a akutní psychiatrické vyšetření a ošetření nezletilých.

 

DOKUMENT

 

Situace: V praxi psychiatři pro dospělé odmítají provádět akutní vyšetření a ošetření mladistvých s duševní poruchou a akutně je hospitalizovat na psychiatrických odděleních pro dospělé. Proto výbor sekce upřesňuje své stanovisko pro tuto oblast.

 

„Při závažné duševní poruše, intoxikaci psychoaktivními látkami, nebo projevech neklidu s agresivním jednáním jsou již takoví nezletilí pacienti neudržitelní v režimu dětských psychiatrických oddělení, aniž by hrozilo nebezpečí ostatním dětským pacientům nebo personálu. V těchto případech je odborně zcela podložená léčba těchto mladistvých na lůžkových odděleních pro dospělé ve spolupráci s pedopsychiatrem. K akutnímu psychiatrickému vyšetření dítěte a mladistvého, k posouzení psychického stavu, k zodpovězeni otázky eventuálního umístění na lůžko akutní psychiatrické péče nebo k akutnímu medikamentosnímu zajištění je odborně způsobilý lékař - psychiatr sloužící pohotovostní službu. Další péči pak převezme pedopsychiatr.“

 

květen 2019

 

za Výbor SDDP PS ČLS JEP

MUDr. Jaroslav Matýs předseda

 

Ježek

 

 

 

Komentáře k článku

Buďte první kdo přidá příspěvek k této aktualitě.

Copyright © Komora Záchranářů. Všechna práva vyhrazena.