Sportovní akce pro členy KZ ZZS ČR hlasujte prosím v anketě

06.05.2007

.
Koncem dubna jsem byl osloven kolegy ze spřízněné organizace - sekce zdravotnických záchranných služeb při České asociaci sester, zda by měla Komora záchranářů zájem se spolupodílet na sportovně společenské akci pro nás záchranáře. Jelikož se mi líbí každá myšlenka a akce, která vede k setkávání záchranářů z různých koutů republiky a v tomto případě i ze zahraničí, tak jsem se k podpoře této myšlenky vyslovil kladně. Myslím, že i trasa vedená někde moravsko-slovenským pomezím by byla pro tento účel vhodná. Sám ale nemám s podobným cyklo-výletem žádné zkušenosti, tak i výběr a délku trasy bych raději ponechal na zkušenějších.
Komora záchranářů na svém II.sněmu schválila v rozpočtu i kolonku – sportovně společenské akce - , tak že jsme také počítali s uspořádáním nějakého vícedenního sportovního klání. Tato akce to samozřejmě nevylučuje. Mohou v letošním roce proběhnout klidně dvě takové akce. Alespoň by se mohli prostřídat na svých pracovištích zdravotničtí záchranáři tak, aby každý mohl na tu akci, která je mu bližší. Někdo třeba stihne obě. Samozřejmě, že za KZ ZZS ČR počítáme i s účastí našich členů –studentů.
Pro naši akci jsme předpokládali pronájem nějakého areálu chatového letního dětského tábora mimo sezónu ( září ), kde by jsme měli zajištěné ubytování, hygienické zázemí, kuchyni a hlavně sportoviště, pro například malý fotbal, volejbal, nohejbal, tenis. Kde by naše krajské organizace vytvořily družstva, a tam, kde je jich v kraji méně, by se spojily s vedlejší krajskou organizací. V případě, že bychom i my na akci přizvali zájemce ze sekce ZZS v ČAS tak, jak to v případě cyko-výletu udělali oni, neměl bych obavu o vysokou účast a dobou zábavu i sportovní výsledky. Večer by se udělal táborák, kytary, opékání apod.

Američtí záchranáři pořádají šestý ročník cyklistického memoriálu

Američtí paramedici, řidiči, sestřáci, operátoři a další zdravotníci a zdravotnice se dvacátého května vydají na šestý ročník cyklomaratonu „EMS Memorial Bike Ride“, který je vzpomínkou na všechny zdravotnické záchranáře a záchranářky, kteří zemřeli nebo byli zraněni ve službě. Trasa začíná v New Yorku a měří 600 mil (965 km), akce je plánována jako sedmidenní. Jde spíše o společenskou událost než sportovní výkon.
Tato aktivita inspirovala naši sekci a Komoru záchranářů ČR k nápadu uspořádat podobnou akci i u nás ve společné gesci obou organizací – i když bychom pro začátek plánovali spíše tří- až čtyřdenní jízdu. Pokud byste se chtěli zapojit do organizace akce s pracovním názvem Emergency Bike, napište nám na adresu emergency.bike@seznam.cz.
K účasti srdečně zveme i kolegy a kolegyně ze Slovenska.

Originál článku paramedik.cz

Přivítáme, pokud se na toto téma zapojíte jednak do diskuze, ale hlavně také do zodpovědného hlasování v anketě tak, abychom zjistili, jestli je mezi zdravotnickými záchranáři o podobné akce vůbec zájem.